Pewna wygrana…

Przez 40 minut przebywania na boisku można wiele zaprezentować ze swoich umiejętności. Udowodniła to Magdalena Grzelak zdobywczyni 19 pkt. i 20 zbiórek. Jako jedyna z obu zespołów grała wszystkie kwarty, a druga nasza najskuteczniejsza zawodniczka, zdobywczyni 17 pkt. Natalia Danych na boisku była prawie 38 min. W zespole przeciwnika zagrały wszystkie zgłoszone do protokołu, u nas 3 nie miały szansy wejścia na boisko.  Wygraliśmy różnicą 20 pkt. (59:39), w pełni na nie zasłużyliśmy.  Wszystko zaczęło się od zdobycia pierwszych punktów w meczu przez naszą Natalię Danych (asysta Magdalena Grzelak) i wyszliśmy na prowadzenie, ale chwilę później mieliśmy jedyny remis w meczu, a to za sprawą celnego rzutu  gości. Na prowadzenie powróciliśmy dzięki zdobyciu 2 pkt. przez Joannę Twardowską (asysta Magdalena Grzelak), jak się później okazało nie oddaliśmy tego prowadzenia do gwizdka końcowego. Wygraliśmy 3 kwarty (1-21:7, 2-12:10,  4- 14:8), w jednej lepsi byli goście (3- 12:14).Nasze najwyższe 22 punktowe prowadzenie (53:31) miało miejsce w 4 kwarcie po celnym rzucie Kamili Cichej (asysta Magdalena Grzelak), ten rzut zakończył również naszą najwyższą  8- punktową punktową serię (Szałecka 4 pkt., Danych 2, Cicha 2).  Wynik pierwszej kwarty ustaliła Natalia Danych rzucając naszą jedyną celną „trójkę”.  Ostatnie punkty w pierwszej połowie zdobyły poznanianki, a dokładniej ich najskuteczniejsza (zdobyła łącznie 16 pkt.) zawodniczka Patrycja Klatt. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 33:17, mając komfort 16 pkt.przewagi. Drugą połowę rozpoczęliśmy od straty (w całym spotkaniu mieliśmy ich AŻ 26, poznanianki tylko 17), ale chwilę później punkty na swoim koncie zaliczyła Magdalena Grzelak (asysta Joanna Szałecka – miała ich w całym meczu AŻ 7).  Goście zniwelowali różnicę 5 punktami za sprawą swojej najskuteczniejszej zawodniczki, nasza odpowiedź była natychmiastowa. Punkty Natali Danych (asysta Katarzyna Szymańska), Magdaleny Grzelak (asysta Joanna Twardowska) i Joanny Twardowskiej (asysta Natalia Danych) zwiększyły naszą przewagę o 1 pkt.  Przez blisko 4 minuty oba zespoły nie mogły swoich akcji zakończyć zdobyciem kosza. Pierwszym udało się to gościom, a to za sprawą 2 celnych rzutów osobistych.  Odpowiedź Katarzyny Szymańskiej (asysta Magdalena Grzelak) dała nam remis w kwarcie, ale wynik kwarty ustaliła poznanianka.  Czwarta kwarta rozpoczęła się od 2 celnych rzutów osobistych w wykonaniu Joanny Szałeckiej, a wynik meczu na 12 sek. przed końcem ustaliły poznanianki.  W całym spotkaniu wykonaliśmy o 10 rzutów z gry mniej od gości (52/62), ale nasza skuteczność była dużo wyższa. 44% do 21%.  Przegraliśmy rzuty za 3 pkt. 1/13 do 2/15, wygraliśmy rzuty za 1 pkt. 12/14 do 11/17, wygraliśmy zbiórki 49 do 34, wygralismy asysty 21 do 9, przegraliśmy straty 226 do 15, przegraliśmy przechwyty 8 do 17, zremisowaliśmy bloki po 2, ale najważniejsze – wygraliśmy mecz.