Wygrana…

Goście rozpoczęli ostro, bo od pierwszej z 6 celnych „trójek”. W odpowiedzi Natalia Danych za 2 (asysta joanna Szałecka) i dwa celne osobiste Magdaleny Grzelak i goście stracili prowadzenie. Odzyskali je ponownie w połowie kwarty i prowadzili blisko 1 min. Wtedy to Natalia Danych rzuciła swoją pierwszą celną „trójkę” (w całym spotkaniu celnie rzuciła 6 „trójek” ze 100% skutecznością) i odzyskaliśmy prowadzenie, którego nie oddaliśmy aż do gwizdka końcowego.

Pierwszą kwartę wygraliśmy 16:12, a jej wynik ustaliła Natalia Danych rzucając celnie drugą „trójkę” na 2,50 min. przed końcem kwarty. Do końca pierwszej odsłony meczu obu zespołom nie udało się wykonać skutecznej akcji. Drugą remisową kwartę (15;15) otworzyła zawodniczka gości wykonując celnie dwa rzuty osobiste., dalej była wyrównana walka, ale ostatnie 2 minuty należały do gości – odrobiły 8 pkt. rzucając celnie 2 x za 3 pkt. i raz za 2. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 31:27, mając w zapasie 4 pkt.  Drugą połowę otworzyły przyjezdne zmniejszając naszą przewagę do 2 pkt.   W dalszej części kwarty walka była zacięta „kosz za kosz” aż do chwili gdy trzeci raz za 3 pkt. rzuciła Natalia Danych rozpoczynając naszą najwyższą serię punktową (swoje punkty dołożyły jeszcze Magdalena Grzelak i Natalia Danych – asysta przy trzech rzutach Joanny Szałeckiej, która po przechwycie dorzuciła swoje 2 pkt., a serię zakończyła Michalina Michalak rzucając celnie po podaniu Natalii Danych).  Do końca kwarty jeleniogórzankom udało się odrobić 4 oczka i kwarta zakończyła się wynikiem 19:14.  Czwartą kwartę wygraliśmy w jeszcze większą różnicą punktową, bo 20:10, a cały mecz 70:51. Zagrały wszystkie zawodniczki zgłoszone do protokołu. Wygraliśmy wszystkie elementy statystyczne (oprócz skuteczności rzutów za 1 pkt. – nasza skuteczność to 81%, gości 83,3% i zremisowanych po 3 bloków).

• Katarzyna Pęcina – 0 pkt. / 2,44 min./ eval końcowy 0;

W najbliższą sobotę pauzujemy, gramy natomiast w niedzielę i poniedziałek (16,17 grudzień)  dwa mecze na wyjeździe w Gorzowie – kończący pierwszą turę rozgrywek i pierwszy mecz rewanżowy.