Co druga kwarta dużo … do tyłu.

Wszyscy w tym roku przegrywają z Sosnowcem, niestety my również. Aż 8 meczów tegorocznego sezonu sosnowiczanki wygrały różnicą większą od 40 pkt.  (między innymi z Poznaniem, Wodzisławiem Śląskim, Lesznem…) To jest ich sezon, nasz raczej nie. Po pierwszej kwarcie można było mieć nadzieję (25:22), ale po drugiej te nadzieje zmalały nieomal do 0 (25:8), trzecia kwarta to nawiązanie równożędnej walki (17:15), ale czwarta…(26:5)! – lepiej o niej zapomnieć.

Do Sosnowca pojechało 9 zawodniczek, zagrały wszystkie, punkty zdobyło 7.

Obrona sosnowiczanek była imponująca,  „pozwoliły” wykonać nam tylko 33 rzuty za 2 pkt. , do kosza wpadło tylko 9 (co daje skutecznośc 27,3 %- była to najniższa nasza skuteczność w tym sezonie, w poprzednim meczu z Sosnowcem przegranym tylko 10 pkt. ta skuteczność wynosiła blisko 42%…) Nasza obrona „pozwoliła” gospodyniom wykonać 52 rzuty za 2 pkt. , wpadło 36 co dało 69,2 % skuteczność, co było ich najwyższą skutecznośćią w tym sezonie… Od kilu lat obserwuję dziwną prawidłowość, wszystkie zespoły w meczach z nami mocno się mobilizują i rozgrywają bardzo dobre spotkania (mimo, że wcześniej z innymi zespołami to było różnie), wolałabym aby tak nie było.

Osiągnięcia indywidualne:

• Magdalena Grzelak – 14 pkt. (1×3) / 25,59 min. / 8 zbiórek (2/6) / 1 asysta / eval końcowy 6;
  • Natalia Danych – 12 pkt. (2×3) / 35,59 min. / 3 zbiórki w obronie / 2 asysty / 2 przechwyty / eval końcowy 13;
  • Daria Kowalczyk – 11 pkt. (1×3) / 34,42 min. / 5 zbiórek (1/4) / 1 asysta / 1 blok / eval końcowy 5:
  • Martyna Boniecka – 5 pkt. (1×3, 100% za 1 pkt.) / 15,13 min. / 3 zbiórki (1/2) / 1 asysta / eval końcowy 3;