Zasłużone zwycięstwo.

Zaczęło sę od wygranego rzutu sędziowskiego i 2 pkt. Joanny Twardowskiej (asysta Patrycja Kirsz), a dalej były 3 remisy i 5 razy zmiana na prowadzeniu. Ostatecznie wygraliśmy wszystkie 4 kwarty i co najważniejsze cały mecz.  Drugie prowadzenie wywalczyła Natalia Danych (asysta Patrycja Kirsz). Chwilę później goście wyszli na prowadzenie i utrzymywali je przez ponad 5 min. Odzyskaliśmy je na chwilkę za sprawą celnej trójki Darii Kowalczyk (asysta Joanna Szałecka), ale gorzowianki w odpowiedzi odebrały nam prowadzenie. Na 1 min. przed końcem kwarty nasze dziewczyny wrzuciły drugi bieg i duet Grzelak-Twardowska zdobywając 4 pkt. (obie były faulowane najczęściej na boisku po 6 razy – 1pkt. Joanna Twardowska z rzutu osobistego, Magdalena Grzelak 1 pkt. rzut osobisty i 2 pkt. z podania Joanny Twardowskiej) wywalczył dla nas prowadzenie, którego nie oddaliśmy aż do gwizdka końcowego. Po przerwie pierwsze punkty zdobyła Natalia Danych (asysta Joanna Twardowska) rozpoczynając naszą najwyższą serię punktową. Dalej był celny kosz Joanny Twardowskiej (asysta Daria Kowalczyk), 2 pkt. Magdaleny Grzelak i 2 pkt. Patrycji Kirsz (asysta Joanna Szałecka) i na tablicy wyświetlił się wynik 25:16. Gorzowianki nie złożyły jednak broni, ale do końca kwarty udało im się zdobyć tylko 6 pkt., nam 8 (Joanna Twardowska, Patrycja Kirsz za 3 pkt.-asysta Magdalena Grzelak i za 2 pkt. asysta Joanna Twardowska i 1 pkt. Magdalena Grzelak) i do szatni schodziliśmy przy wyniku 33:22 mając na plusie 11 oczek. Drugą połowę otworzyli goście, ale w odpowiedzi dwa celne osobiste i  2 pkt. z gry (asysta Joanna Szałecka) Natalii Danych i powiększyliśmy przewagę do 13 oczek.  Dalsza część kwarty to w miarę wyrównana walka, ale końcówka należała do nas. Na  10 pkt. naszych punktów (Magdalena Grzelak 2 i 3 – asysta Patrycja Kirsz, Joanna Szałecka po własnym przechwycie i wynik kwarty (20:16) ustaliła celną „trójką” Natalia Danych – asysta Patrycja Kirsz). Przed ostatną kwartą mieliśmy 15 pkt. przewagi. Ostatnią odsłonę spotkania otworzyła celną dobitką Joanna Twardowska, a dalej przez ponad 4 minuty na potęgę pudłowały oba zespoły.  Pierwsze ową niemoc przełamały gorzowianki, a chwilę później również nasze dziewczyny.  W drugiej części kwarty na boisku po obu stronach zameldowały się zmienniczki. Ostatnie punkty dla naszego zespołu zdobyła Kinga Sierakowska (asysta Martyna Dolewa), ale wynik spotkania na 64:43 ustaliła  po przechwycie zawodniczka Gorzowa.

• Martyna Dolewa – 0 pkt. / 3,11 min. / 2 zbiórki w obronie / 1 asysta / 1 blok / eval końcowy 5;
  • w zespole były jeszcze: Katarzyna Pęcina i Michalina Michalak.

Awans do grupy play-off miałyśmy już zapewniony przed meczem, ale miejsce jest niewiadome do końca ostatniej kolejki…może…