1 pay-off raczej off!

W pierwszej rundzie fazy play-off w 4 meczach naszej grupy nie było niespodzianek. We wszystkich spotkaniach wygrali gospodarze, czyli zespoły sklasyfikowane na wyższych pozycjach w tabeli.  Nasz pierwszy mecz rundy play-off na wyjeździe niestety przegrany (Sosnowiec jest jedynym zespołem w lidze, który w rundzie zasadniczej wygrał wszystkie mecze). W podwójnej roli zawodniczki i trenerki wystąpiła Joanna Twardowska, a powodem były finały strefy U-18 w Bydgoszczy, na który trenerka p. Sylwia Wlaźlak pojechała ze swoimi podopiecznymi. Joanna Twardowska po zakończonym meczu stwierdziła, że łączenie tych funkcji i wypełnienie ich na odpowiednim poziomie jest bardzo, ale to bardzo trudne. Zagrały wszystkie nasze zawodniczki, ale po meczu pełniąca obowiązki trenera przyznała, że siedząc tylko na ławce trenerskiej długość minut spędzonych na parkiecie przez poszczególne zawodniczki byłaby zupełnie inna. Nie da się „ogarniać” wszystkiego grając na parkiecie – a znikąd żadnej pomocy…

Pierwsze punkty w meczu zdobyły gospodynie (za 2 i za 3), dla nas pierwsze punkty w meczu zdobyła Joanna Twardowska (były to 1600-setne punkty zdobyte w barwach Pabianic przez tę zawodniczkę) otwierając naszą najwyższą serię punktową w meczu. Punkty dorzuciły jeszcze Martyna Boniecka (asysta Joanna Twardowska), Natalia Danych (jedyny nasz celny rzut za 3 pkt. i 2 rzuty osobiste).  Wyszliśmy na prowadzenie i udało nam się zachować je przez ponad 4 minuty, ale gospodynie dopiero się rozkręcały.  Magdalena Grzelak akcją 2+1 wywalczyła jeszcze remis (19:19), ale dalej było już cały czas „pod górkę”.  Wynik kwarty na 22:19 ustaliła Natalia Danych (asysta Martyna Boniecka). W drugiej kwarcie zdobyliśmy niestety tylko 10 pkt. (Joanna Szałecka, Joanna Twardowska, Magdalena Grzelak(4pkt.) ,Daria Kowalczyk). Na przerwę schodziliśmy mając do odrobienia 9 pkt. Po powrocie na parkiet przez pierwsze 3 minuty gospodynie zaczęły od zdobycia 10 pkt. i powiększenia przewagi do 19 oczek, a do końca spotkania ta przewaga cały czas rosła. Nam udawało się tylko nieznacznie ją niwelować.

Punkty zdobyły: Natalia Danych – 16 pkt. (1×3), Magdalena Grzelak – 11 pkt., Joanna Twardowska – 6 pkt., Joanna Szałecka – 6 pkt., Daria Kowalczyk – 6 pkt. ,Martyna Boniecka – 4 pkt. Katarzyna Pęcina – 2 pkt. Kinga Sierakowska – 2 pkt.,Dominika Szczygieł i Patrycja Kirsz – bez punktu.