Przerwa nie poszła na dobre…

Przerwa – mecz – przerwa – mecz, taka huśtawka nie wpływa pozytywnie na nasze zawodniczki. Rewanżowy mecz z MUKS-em Poznań był pierwszym po tym przekładańcu. Mecz otworzyła zawodniczka gospodarza, ale nasza odpowiedź była szybka i konkretna.  Magda Grzelak celnym rzutem dała nam remis 2:2, który utrzymał się tylko… 6 sek. Gospodynie wyszły na prowadzenie, straciły je tylko na malutką chwilkę w drugiej kwarcie, kiedy to remis wywalczyła Natalia Danych, na przerwę do szatni schodziliśmy mając do odrobienia 13 pkt. (40:27). Widać wyraźny brak wysokiej zawodniczki, Telenga zostawiła nas w bardzo złym momencie (przeszła do Sosnowca, który na swoim koncie miał do jej przejścia 8 zwycięstw i 2 porażki). Trenerka p. Sylwia Wlaźlak wprawdzie miała do dyspozycji 10 zawodniczek, ale druga piątka to w większości nowicjuszki, jeszcze juniorki, które w pierwszej lidze nie zagrały jak do tej pory nawet 1 minutki. 3 kwartę celną „trójką” otworzyła Małgorzata Zuchora (asysta K. Szymańska), zakończyła Magdalena Grzelak (asysta N. Danych) , wygralismy ją 14 :23 (+9) i do odrobienia pozostało jeszcze tylko 4 pkt…. , ale nie upilnowaliśmy rzucających za 3 pkt., to spowodowało 12 celnych „trójek” gospodyń przy 3 naszych, co daje zupełnie niekorzystny bilans. 36 : 9 (-27 pkt.). W czartej kwarcie zadebiutowwła w pierwszej lidze Roksana Rózga, która zdobyła swoje pierwsze punkty w 1 lidze rzucając celnie rzut osobisty.  Czwartą kwartę przegraliśmy 32:10 (-22 pkt.) widać wyraźnie braki w zmienniczkach, ale trzeba patrzeć w przyszłość i „ogrywać” młode, kiedyś będa podstawą zespołu.