Wygrana na początek rundy odgrywkowej!

Rozegraliśmy 2 różne spotkania w tym jednym meczu. Do przerwy we wszystkich elementach statystycznych (oprócz skuteczności rzutów za 1 pkt.) ustępowaliśmy zdecydowanie gościom, dość powiedzieć, że przegraliśmy obie kwarty (16:26, 17:25). Na przerwę do szatni schodziliśmy przy wyniku 33:51 (-18), wydawało się, że już po meczu – nic bardziej błędnego. Nie wiemy czym swoje zawodniczki zmobilizowała pani trener, ale zrobiła to tak skutecznie, że po powrocie na parkiet role się odwróciły. W 3 kwarcie odrobiliśmy 8 pkt. (19:11), ale bardzo miła niespodzianka czekała nas w ostatniej kwarcie. Naszemu zespołowi zaczęło „wychodzić” prawie wszystko, a zdenerwowane gorzowianki, zdołowane ostrymi słowami trenera popełniały błąd za błędem. Nasze dziewczyny niesione jak na skrzydłach po celnym rzucie Magdaleny Grzelak (asysta Ewelina Gala) na remis 65:65 dalej „szły jak burza” . Odzyskaliśmy prowadzenie na 6 minut przed końcem meczu po celnym rzucie Aleksandry Dziwińskiej (asysta Ewelina Gala). Przez ostatnie 6 minut meczu zdobyliśmy 20 pkt. pozwalając gorzowiankom rzucić tylko 8 pkt. 5 ostatnich punktów w meczu ustalając jego wynik na 85:73 rzuciły przyjezdne, ale ty my cieszyliśmy się z 9 zwycięstwa. Mecz ten jest ewidentnym przykładem, że nigdy nie należy się poddawać i walczyć należy do samego końca. Na koniec meczu we wszystkich elementach statystycznych (oprócz zbiórek 33 do 41) bylismy lepsi od przeciwniczek. Dla chętnych przeżycia tego meczu jeszcze raz na naszej stronie facebooka dostępna jest relacja wideo.

Osiągnięcia indywidualne:

• Natalia Danych – 21 pkt. (3×3, 100% za 1 pkt.) / 40,00 min. / 4 asysty / 4 przechwyty / eval końcowy 25;
  • Ewelina Gala – 19 pkt. (2×3) / 37,17 min. / 9 zbiórek (1/8) / 7 asyst / 1 przechwyt / 1 blok / eval końcowy 27;
  • Aleksandra Dziwińska – 18 pkt. (1×3) / 35,37 min. / 4 zbiórki (1/3) / 8 asyst / 3 przechwyty / 2 bloki / eval końcowy 28;
  • Magdalena Grzelak – 18 pkt. (1×3) / 35,0 min. / 4 zbiórki (1/3) / 4 asysty / 1 przechwyt / eval końcowy 17;
  • Aleksandra Lorenc – 4 pkt. / 12,34 min. / 4 zbiórki (1/3) / 1 przechwyt / eval końcowy 6;
  • Natalia Łopińska – 3 pkt. (1×3) / 33,45 min. / 5 zbiórek w obronie / 2 asysty / 1 przechwyt / eval końcowy -2;