Awans U-15 do półfinału MP.

Do Pabianic przyjechały ekipy MKS Polkowice, KKSK Koszalin i Bryzy Kolbudy. Wyższość naszych dziewcząt w meczu z koleżankami z Kolbud nie podlegała dyskusji – były lepsze w każdej kwarcie, ostatecznie wygrywając 75:51. W kolejnym meczu z KKSK Koszalin rywalki chciały odrobić straty z pierwszego meczu, w którym wysoko (44:92) uległy MKS-owi Polkowice. W pierwszej kwarcie drużyna znad morza stawiała duży opór, przegrywając tylko jednym punktem (18:19). Nasze dziewczyny cierpliwie grały swoje, systematycznie uzyskując przewagę. Pierwszą połowę kapitalnie zakończyła Wiktoria Uławska, celnie rzucając do kosza niemal z… 10 metrów! W trzeciej kwarcie przewaga naszych już nie podlegała dyskusji, a żeby nie było wątpliwości kto był lepszy – tak na wszelki wypadek – wygrały jeszcze czwartą kwartę. Ostatecznie triumfowaliśmy 81:59 i zapewniliśmy sobie awans do półfinału mistrzostw Polski u-15! W ostatnim meczu o 1. miejsce w turnieju ekipa z Pabianic wysoko uległa MKS-owi Polkowice (46:86). Ze wszystkich 48 zawodniczek zgłoszonych do turnieju tylko jedna zawodniczka nie zagrała w żadnym meczu i … była to niestety nasza zawodniczka. W 3 spotkaniach zdobyliśmy 202 pkt. tracąc 196, byliśmy trzecią ekipą w rzutach za 3 pkt. – zdobyliśmy ich 12 (Polkowice 14, Kolbudy 11).  Najlepiej rzucającą za 3 pkt. w turnieju (oraz w naszym zespole) była Tatiana Redłowska (6 celnych), najwięcej punktów w jednym meczu zdobyła nasza Wiktoria Uławska – 25 pkt. w meczu z Koszalinem, a najwięcej punktów w turnieju zawodniczka Polkowic Dominika Puzio – 67 pkt.

PTK: Tatiana Redłowska 45(6×3), Wiktoria Uławska 45 (1×3), Natalia Dobrosz 33, Antonina Janicka 23 (2×3), Natalia Młynarczyk 20, Wiktoria Wilczek 16, Daria Uławska 6, Julia Błażejewska 5, Martyna Stępińska 4 (1×3), Zuzanna Kuśmierowska 3, Zofia Szafran 2, Amelia Kowalska.

Zaczęłam wstawiać zdjęcia z turnieju i oczywiście będę je systematycznie uzupełniać, będzie ich naprawdę dużo, dużo więcej. Zapraszam.