Trzy mecze – trzy zwycięstwa.

Trzy zespoły pabianickie rozegrały w sobotę mecze na własnym parkiecie. Były to dziewczynki z U-13 pod wodzą p. Marzeny Głaszcz pokonały koleżanki z Sieradza, chłopcy z PKK99 U-15 wygrali z kolegami z Piotrkovi, a dla nas najważniejsze spotkanie – seniorki pokonały po wspaniałej grze w 4 kwarcie zespół z AZS-u Uniwersytet Gdański. 66:59.

Wygralismy trzy kwarty, jedną sromotnie przegrywając. Pierwsze punkty w trzech pierwszych kwartach zdobywali goście, my otworzyliśmy czwartą kwartę i to od razu 5 pkt. (3 pkt. Łopińska Natalia – asysta Kirsz Patrycja i 2 pkt. Grzelak Magdalena – asysta Danych Natalia) – wyszliśmy na prowadzenie… Prowadzenie zmieniało się 10 razy, a remisów było aż 6. Najwyższą serię punktową zanotowaliśmy w pierwszej kwarcie – 15 pkt., najwyższe prowadzenie również w pierwszej kwarcie (12 pkt.). Wygralismy straty (20/23), punkty z gry (26/24), rzuty z 3 pkt. (7/4), punkty z ławki (7/6) i punkty drugiej szansy (10/9), zremisowaliśmy rzuty za 1 pkt. (7/7), zbiórki piłki z tablicy (35/35) i asysty (18/18), przegraliśmy rzuty za 2 pkt. (19/20), przechwyty (13/16), bloki (0/3) i punkty z ataku szybkiego (8/12). Pierwsze punkty dla naszego zespołu rzuciła Natalia Łopińska i Natalia Danych (asysta Łopińska Natalia), dalej było pieknie, bo kwartę wygraliśmy 20 :10, wszyscy odetchnęli, zapowiadał się łatwy mecz, ale nic bardziej błędnego. AZS potrafi nieźle grać i pokazał to w drugiej kwarcie, o której chcemy jak najszybciej zapomnieć (9:25), dość powiedzieć, że na przerwę schodziliśmy mając do odrobienia 6 pkt.. W trzeciej odsłonie udało się odrobić 3 pkt. – o wszystkim miała zatem zadecydować 4 kwarta. Zaczęła się dla nas całkiem nieźle (od zdobycia 5 pkt. ), a dalej były 4 remisy i 4 zmiany prowadzenia. Ostatnia zmiana to po celnej „trójce” Natalii Danych (asysta Magdalena Grzelak) i… dowieźliśmy przewagę do gwizdka końcowego. Wynik spotkania ustaliła Magdalena Grzelak, która rzuciła celnie po przechwycie i podaniu Natalii Danych. Jesteśmy w tej chwili na 2 miejscu w tabeli ustępując tylko Sokołowowi Podlaskiemu różnicą w małych punktach. To miejsce nam się podoba, życzymy trenerowi, zawodniczkom i sobie utrzymania go do samego końca. W tym tygodniu pauzujemy, spotkamy się na własnej hali 23 października na meczu z Łomiankami.

Osiągnięcia indywidualne:

• Natalia Danych – 30 pkt. (4×3, 100% za 1 pkt.) / 40,00 min. / 5 zbiórek (2/3) / 3 asysty / 2 przechwyty / eval końcowy 25;
  • Natalia Łopińska – 17 pkt. (3×3) / 38, 48 min. / 8 zbiórek (1/7) / 8 asyst / 5 przechwytów / eval końcowy 21;