Dogrywka w nowym roku!

Przegraliśmy …znów po dogrywce, szkoda, była wielka szansa.  Kibice zgodnie orzekli, że był to najładniejszy mecz sezonu (oczywiście w ich oczach), obfitował w dramatyczne sytuacje, widowiskowe bloki i przechwyty, koronkowo rozegrane akcje, skuteczną pogoń za przeciwnikiem, szybką wędrówkę piłki, ruch na boisku i co najważniejsze walkę o każdą piłkę i miejsce na boisku. Przeciwniczki postawiły poprzeczkę niezwykle wysoko, młode, doskonale dysponowane dziewczyny zagrały koncertowo. Oba zespoły nie ustrzegły się błędów i strat, ale w ostatecznym rozrachunku to poznanianki wywiozły 2 pkt. za zwycięstwo. Przypomnę, że w meczu poprzednim z tym zespołem przegraliśmy aż 36 pkt. (61:97), teraz o malutki włos byliśmy przed sprawieniem ogromnej niespodzianki. Na 13 elementów statystycznych w 7 byliśmy lepsi (w rzutach za 1 pkt. i w ich skuteczności, w zbiórkach w ataku, obronie i ogólnie zbiórkach, w asystach w stratach i przechwytach), niestety przegraliśmy najważniejsze rzuty za 2 i za 3 pkt., nasza skuteczność w tych elementach była dużo słabsza od poznanianek.  Prowadzenie w meczu zmieniało się 5 razy, zanotowaliśmy 4 remisy, nasza najwyższa seria punktowa to zdobycie 8 pkt.  prowadziliśmy tylko przez 1,41 min.

Wygraliśmy rzut sędziowski, ale pierwsze punkty w meczu zdobyły poznanianki i to od razu 3.  Pierwsze punkty dla naszego zespołu (dwa celne osobiste) zdobyła Natalia Danych, która w meczu grała z ostrym przeziębieniem i paskudnym samopoczuciem.  Po akcji Joanny Twardowskiej 2+1 mieliśmy tylko 1 pkt. straty, ale przeciwniczki nie zamierzały ułatwiać nam życia i również popisały się akcją 2+1. 1 pkt. z rzutu osobistego (najczęściej faulowanej w tym meczu Joanny Twardowskiej- 7 razy) ,  pierwsza celna „trójka” dla naszego zespołu Katarzyny Szymańskiej (asysta Joanna Szałecka) i 2 pkt. naszej kapitan Magdaleny Grzelak (asysta Joanna Szałecka) dały nam remis 11:11. Zbiórka a ataku i asysta Joanny Twardowskiej, a co najważniejsze celny rzut Katarzyny Szymańskiej pozwoliły wyjść naszemu zespołowi na prowadzenie. 30 sek. później straciliśmy prowadzenie na ponad dwie kwarty. W ostatniej sekundzie pierwszej kwarty wynik na 16:20 ustaliła zawodniczka gości. Drugą kwartę otworzyła Joanna Twardowska (po własnym przechwycie w trakcie rzutu była faulowana i wykorzystała oba rzuty osobiste) , mieliśmy tylko 2 pkt. straty, ale odpowiedzią poznanianek był celny rzut za 3 pkt. i ich przewaga wzrosła do 5 pkt. Po celnym rzucie Natalii Danych (asysta Joanna Twardowska) przez następne 4 minuty punkty zdobywały tylko przeciwniczki. Złą passę przerwała Magdalena Grzelak zbierając piłkę w ataku i skutecznie ją dobijając.  Chwilę później po skutecznym podaniu Joanny Twardowskiej piłkę w koszu umieściła Magdalena Grzelak i mieliśmy tylko 1 pkt. straty (25:26). Niestety do końca kwarty nie udało się nam zdobyć żadnego punktu, a poznaniankom owszem – 4 pkt. Na przerwę do szatni schodziliśmy przy wyniku 25:30 mając do odrobienia 5 pkt.  Drugą połowę otworzyły poznanianki zdobywając 5 pkt. (3+2) i nasza strata zwiększyła się do 10 pkt.  Przez całą kwartę wygraną przez nas 18:17 trwała pogoń naszego zespołu za AZS-em. Zmniejszylismy stratę do 5 pkt. (43:47). Czwartą kwartę otworzyła celną „trójką” Joanna Szałecka (asysta Joanna Twardowska) , 2 pkt. dorzuciła Joanna Twardowska (asysta Daria Kowalczyk) celną „trójkę” rzuciła Katarzyna Szymańska (asysta Magdalena Grzelak) i… wyszliśmy na prowadzenie 51:49, niestety 8 pkt. dziewcząt z Poznania (żadnej odpowiedzi z naszej strony) dał im 6-punktową przewagę.  Dwie celne „trójki”  Darii Kowalczyk (asysty Magdalena Grzelak i Katarzyna Szymańska) przedzielonę również „trójką” gości i mieliśmy tylko 3 pkt. straty. Tuż przed gwizdkiem końcowym Katarzyna Szymańska wykonała rzut  (prawie z połowy boiska) i szczęśliwie dla nas została sfaulowana, sędziowie podyktowali 3 rzuty osobiste i dodatkowy rzut za fault techniczny trenera gości. Pod ogromną presją Kasia rzuciła celnie 3 razy dając nam dogrywkę, w której to niestety lepsze okazały się poznanianki zdobywając 9 pkt., my odpowiedzieliśmy tylko 2 celnymi osobistymi Joanny Twardowskiej. Wynik meczu na 62 : 69 ustaliła dwoma celnymi rzutami osobistymi poznanianka-najskuteczniejsza (23 pkt.) zawodniczka na boisku.