Natalia Wieczorek w kadrze Polski.

Wydział Szkolenia Departamentu Sportu Polskiego Związku Koszykówki

powołał na zgrupowanie szkoleniowe Młodzieżowej Reprezentacji Polski Kobiet U14  36 zawodniczek, które w dwóch turach uczestniczyć będą w obozie sportowym  w Giżycku w dniach 18 – 27.07.2020.  i  28.07-06.08.2020, Wśród wybranych znalazła się grająca na pozycji rozgrywającej Natalia Wieczorek. Natalia wraz z koleżankami z Pabianic zajęła 2 miejsce w województwie i zdobyła tytuł w-ce Mistrza Województwa w kategorii U-14.  Podopieczna p.Jolanty Nowackiej w każdym meczu zdobywała średnio ponad 10 pkt. Gratulujemy Natalii i trzymamy za nią kciuki.

U-12 PTK Cocomore Pabianice Mistrzem Województwa.

Podopieczne p. Marioli Szymańskiej wygrywając z Basket 4EVER Ksawerów 40:29 zapewniły sobie miejsce w ścisłym finale. W walce o złote medale przeciwnikiem był ŁKS Łódź, który w meczu półfinałowym pokonał Widzew Łódź 42:16.  Pierwsze punkty w meczu finałowym zdobyła Martyna Stepińska dając nam pierwsze prowadzenie. Drugi raz na prowadzenie w meczu wyprowadził nas celny rzut Alicji Kołodziejczyk, prowadzenie to „dowieźliśmy” do gwizdka końcowego.

Dostepne są już wszystkie zdjęcia – zapraszam do przeglądania

finał U-12 na żywo w internecie.

Wszystkie mecze finałowe można oglądaż „na żywo” pod adresem

https://www.youtube.com/channel/UC_Fa0NGVV8kX9iOy1OJ43GQ

miłego oglądania.

godz.12,30  o 3 miejsce

godz. 14,00 o 1-2 miejsce

Z meczu o miejsca 1-2 i 3-4 będą zdjęcia w naszej galerii – już teraz zapraszam.

U-11 PTK Grot Pabianice Mistrzem Województwa.

Po bardzo emocjonującym finale, złoty medal Mistrzostw Województwa Łódzkiego w cyklu skrzatek (U11K) zdobyła ekipa PTK Grot Pabianice.

Turniej finałowy odbył się w Dłutowie, a jego organizatorem był Basket 4EVER Ksawerów. Na trybunach, z powodu stanu epidemii, nie mogli zasiąść kibice, ale wszystkie mecze transmitowane były na żywo w kanale Bliżej Sportu.

W spotkaniu o złoto, PTK Grot Pabianice pokonał Basket 4EVER Ksawerów 49:42. Brązowe medale przypadły w udziale zespołowi TK Basket Stryków, który pokonał Łódzki Klub Sportowy 54:33.

Półfinały:
Basket 4EVER Ksawerów – ŁKS KK Łódź 67:16
PTK Grot Pabianice – TK Basket Stryków 60:26

Mecz o III miejsce:
TK Basket Stryków – ŁKS KK Łódź 54:33

FINAŁ:
Basket 4EVER Ksawerów – PTK Grot Pabianice 42:49

Tabela końcowa:

1. PTK Grot Pabianice
2. Basket 4EVER Ksawerów
3. TK Basket Stryków
4. ŁKS KK Łódź

U-14 PTK Szmigiel Znaki Pabianice – w-ce Mistrzem Województwa.

Wczoraj dokończone zostały rozgrywki U-14, w których podopieczne p. Jolanty Nowackiej wywalczyły   2 miejsce i zdobyły tytuł Wice Mistrza Województwa w sezonie 2019-2020. Wczorajszy mecz z MKS-em Ósemką Skierniewice zakończył się wynikiem 100:47.

Punkty zdobyły:

 • Natalia Dobrosz – 27 pkt.
 • Weronika Nowakowska – 22 pkt.
 • Natalia Wieczorek – 12 pkt.
 • Wiktoria Uławska – 8 pkt.
 • Antonina Janicka – 7 pkt (1×3),
 • Tatiana Redłowska – 7 pkt.
 • Wiktoria Wilczek – 6 pkt.
 • Zuzanna Kuśmierowska – 4 pkt.
 • Martyna Stępińska – 3 pkt. (1×3),
 • Zofia Szafran – 2 pkt.
 • Natalia Młynarczyk – 0 pkt.

W najbliższych dniach rozegrane zostaną:

 • 19.06.2020 (piątek) od godz. 16,00 w Dłutowie finał U-11 z udziałem PTK Grot Pabianice, oraz Ksawerowa, ŁKS Łódź i Strykowa.
 • 21.06. 2020 (niedziela)  od godz. 9.30 na  sali MOSiR rozegrany zostanie finał A U-12 z udziałem: PTK Cocomore Pabianice, Basket 4EVER Ksawerów,   ŁKS KK Łódź i Widzew Łódź.
 • 24.06.2020 (środa) godz. 17.00 w Ksawerowie finał U-13, mecz pomiędzy: Basket 4EVER Ksawerów i PTK CIS Multis Multum Pabianice.

Koniec sezonu.

Nasz ostatni mecz zaczęliśmy obiecująco. Pierwsze punkty w meczu zdobyła Paulina Szwej (asysta Martyna Dolewa), dalej było dużo trudniej. Prowadziliśmy przez 2,44 min., wygraliśmy jedną (ostatnią) kwartę, nasze najwyższe prowadzenie to 4 pkt., najwyższa seria punktowa 10 pkt. (53:64). W zespole gości zagrały wszystkie zawodniczki wpisane do protokołu, u nas z 10 zagrało 6 (nasze punkty z ławki to 2 pkt. gdynianek 43). Wynik spotkania ustaliły Małgorzata Zuchora (asysta Aleksandra Dziwińska) i Martyna Dolewa (2 celne rzuty osobiste). Czytaj dalej Koniec sezonu.

1 play-off za nami!

Pierwszy mecz rundy play-off za nami, niestety musieliśmy uznać wyższość gospodyń. ale … na mecz pojechało tylko 8 zawodniczek, w tym aż połowa to juniorki. Zagrały wszystkie – pełne 40 min. na boisku zaliczyła Małgorzata Zuchora, a 51 sek. Oliwia Zajda, tylko 5 grających pochwalić się może zdobyczą punktową. Tylko 4 pkt. zdobyliśmy ze strat przeciwnika, 4 pkt. z tzw. „dobitek”, 15 pkt. z ataku szybkiego, prowadziliśmy 2 pkt. przez… 18 sek. (pierwsze punkty w meczu zdobyła Natalia Danych – asysta Paulina Szwej), nasza najwyższa seria punktowa to…5 pkt., zanotowaliśmy 100% skuteczność w rzutach osobistych. Czytaj dalej 1 play-off za nami!

Zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej.

Wygraliśmy ostatnie starcie w gr.B teraz przed nami pay-off.  Zaczęło się niezbyt dobrze – po przegranym rzucie sędziowskim gorzowianki rzuciły nam 4 pkt.  Pierwsze pkt. dla nas zdobyła Natalia Danych (asysta Małgorzata Zuchora), a później przez blisko 3 min. nie udało się nam zdobyć punktów. Niemoc rzutową przełamała Natalia Danych (asysta Martyna Boniecka), Aleksandra Dziwińska po przechwycie rzuciła celnie i mieliśmy pierwszy z 3 remisów. Drugi remis wywalczyła Weronika Dolewa (asysta Martyna Boniecka), a trzeci akcją 2+1 Natalia Danych.  Na ponad 2 min. przed końcem kwarty z podania Natalii Danych celnie rzuciła  Martyna Boniecka – wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do gwizdka końcowego. Prowadziliśmy przez 32,37 min. nasze najwyższe prowadzenie to 24 pkt. (przy wyniku 50:26), najwyższa seria punktowa to zdobycie 14 pkt. (23:12), nie zdobyliśmy ani jednego punktu z tzw. „dobitki”, a z ataku szybkiego rzucilismy 26 pkt. Wynik meczu w ostatnich sekundach ustaliła Julia Syrewicz zdobywając swoje pierwsze punkty w 1 lidze. Teraz przed nami przynajmniej dwa mecze rundy play-off. W naszej grupie zajęliśmy ostatecznie 3 miejsce i zagramy z zespołem zajmującym 2 miejsce w gr. „A”, będzie to albo Polonia Warszawa, albo Arka Gdynia (zespół, w którym grają dwie pabianiczanki – Julia Piestrzyńska i Justyna Rudzka). Czytaj dalej Zwycięstwo na koniec rundy zasadniczej.

Nieszczęść ciąg dalszy!

Do zakończenia rundy zasadniczej pozostał 1 mecz –  i całe szczęście, bo mogłoby się okazać, że zabrakło nam zawodniczek. Dzisiejszy mecz z Sosnowcem był tylko zwykłą formalnością. Na mecz nie pojechała Magdalena Grzelak – komplikacje z nosem, musiała przejść kolejny zabieg. Na mecz nie pijechała Katarzyna Szymańska – kolano odmówiło posłuszeństwa, czeka ją operacja. Na mecz nie pojechała Leona Jankowska – kłopoty z nogą – jest już po zabiegu. Na mecz nie pojechała juniorka, która w U-18 zdobywa sporo pkt. – wolała jechać na narty. Na mecz pojechały dwie kontuzjowane zawodniczki. Trenerka zmuszona była zabrać na mecz juniorki… Gospodynie już na początku 4 kwarty rzuciły nam 100 pkt.  (100:39), a do końca meczu uzbierały tych punktów 120 my tylko 51. Czytaj dalej Nieszczęść ciąg dalszy!

Jeden tydzień – dwa zwycięstwa.

W srodę awansem rozegralismy mecz z Gorzowem, a to za sprawą ferii, które zaczynają się w Gorzowie, a u nas kończą. Mecz otworzyła Małgorzata Zuchora (asysta Magdalena Grzelak) dając nam prowadzenie już w 5 sekundzie spotkania. Nie oddaliśmy go aż do gwizdka końcowego. Na 10 zawodniczek wpisanych do protokołu na boisku wystąpiło 9, w pierwszej lidze zadebiutowała Oliwia Zajda, do zespołu po 5 latach przerwy powróciła Leona Jankowska.  Pierwsze dwie kwarty wygraliśmy, następne dwie wygrały gorzowianki. Czytaj dalej Jeden tydzień – dwa zwycięstwa.

Przerwa nie poszła na dobre…

Przerwa – mecz – przerwa – mecz, taka huśtawka nie wpływa pozytywnie na nasze zawodniczki. Rewanżowy mecz z MUKS-em Poznań był pierwszym po tym przekładańcu. Mecz otworzyła zawodniczka gospodarza, ale nasza odpowiedź była szybka i konkretna.  Magda Grzelak celnym rzutem dała nam remis 2:2, który utrzymał się tylko… 6 sek. Gospodynie wyszły na prowadzenie, straciły je tylko na malutką chwilkę w drugiej kwarcie, kiedy to remis wywalczyła Natalia Danych, na przerwę do szatni schodziliśmy mając do odrobienia 13 pkt. (40:27). Czytaj dalej Przerwa nie poszła na dobre…

Wystartowała runda odgrywkowa.

W pierwszym meczu rundy odgrywkowej wygraliśmy na wyjeżdzie z Eneą AZS II Poznań 66:56. Kwarty: 15:17, 18:15,  16:15,  17:9 – jak widać ewidentnie wygraliśmy mecz wygrywając wysoko 4 kwartę, co jest niezwykle budujące, gdyż trenerka pozwoliła grać pierwszej i jedynej w tym meczu piątce całe spotkanie. 4 zawodniczki przebywały na boisku całe 40 min., tylko jedna została zmieniona na 2,25 min. Czytaj dalej Wystartowała runda odgrywkowa.

Lider na tarczy!

To był bardzo ładny i widowiskowy mecz, obfitował we wszystko co lubi kibic – walkę o każdą piłkę, koronkowo przeprowadzone akcje (w obu zespołach), efektowne rzuty za 3 pkt., przechwyty, straty… Wystarczy powiedzieć, że prowadzenie zmieniało się 10 razy, zanotowaliśmy 4 remisy, sosnowiczanki prowadziły 10,50 min., my 27,09 min., wygraliśmy 3 kwarty, a jedną przegraliśmy. Wygraliśmy i to znacznie zbiórki piłki 46:32, chociaż pierwsza połowa na to nie wskazywała (16:18).  Punkty uzyskane ze strat to 18:17, punkty w tzw.”pomalowanym” 34:34, drugiej szansy (dobitki) 7:2, z ataku szybkiego 18:26 i punkty z ławki 23:8. Czytaj dalej Lider na tarczy!

Pabianice:Gorzów 2:0

Wygraliśmy dwa mecze w Gorzowie Wlkp.  i to jest najważniejsza wiadomość. Pierwszy mecz wygrany w stosunku 59:85 (+26 pkt.), kwarty: 20:17, 19:22, 6:28, 14:18 Pierwsze punkty dla naszego zespołu a zarazem pierwsze punkty w meczu  rzuciła Małgorzata Zuchora (asysta Aleksandra Dziwińska). Pierwszą połowę spotkania zremisowaliśmy 39:39. Po powrocie na parkiet pierwsze punkty z rzutów osobistych zdobyła Magdalena Grzelak (asysta Weronika Telenga), 3 pkt. dorzuciła Natalia Danych (asysta Małgorzata Zuchora) wyszliśmy na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do gwizdka końcowego. Wynik spotkania na 4 sek. przed końcem ustaliła zawodniczka gospodarza. Czytaj dalej Pabianice:Gorzów 2:0

Powtórka z rozrywki…

Znów prowadziliśmy 3/4 meczu, aby w ostateczności przegrać… – trzy kwarty wygrane, ostatnia 4 przegrana aż 12 pkt. Przez blisko 8 ostatnich minut meczu nie rzuciliśmy ani jednego punktu.  Teoretycznie mamy bardzo dobry zespół, ale… czegoś brakuje, trenerka musi wyciągnąć wnioski i czeka ją ciężka praca z zespołem.  Czyżby ponownie „siadła” obrona i wytrzymałość, „pozwoliliśmy” jednej zawodniczce rzucić 24 pkt. (w tym 8/8 osobistych). Czytaj dalej Powtórka z rozrywki…

Zdjęcia, zdjęcia…

Zapraszam do galerii do przeglądania zdjęć z sobotniego meczu PTK Grot TomiQ Pabianice z MUKS-em Poznań i U-18 PTK TomiQ Pabianice z MUKS-em Supravis Bydgoszcz.

Blisko prezentu.

Było bardzo blisko, aby nasz zespół dał miły prezent trenerce z okazji jej imienin, ale niestety prezentu nie było. Zaczęło się od wygranego rzutu sędziowskiego i dalej było równie pięknie, ale zakończyło się przegraną. Prowadzenie zmieniało się 8 razy, zanotowaliśmy 3 remisy, prowadziliśmy 34,59 min. przeciwniczki tylko 3,58 min.  Okazało się jednak, że to były ważniejsze minuty bo w końcówce meczu. Wygraliśmy dwie kwarty 1 i 2 (24:21, 22:18), przegraliśmy dwie 3 i 4 (15:17, 13:19). Nasza najwyższa seria punktowa to 11 pkt. przy wyniku 35:21, poznanianek 8 pkt. przy wyniku 41:36. Najwyższe prowadzenie gości to 4 pkt. (65:69), nasze to 16 pkt. (38:22)…!!! Czytaj dalej Blisko prezentu.

Zakończenie kariery Janiny!

Joanna Twardowska – bo o nią chodzi (przezwisko Janina nadał jej trener Sławomir Depta 12 lat temu i tak pozostało do dzisiaj) postanowiła zakończyć zawodniczą „przygodę” z koszykówką.  Joanna pisze „kilka” słów, ale jak powiedziała nie chce nikogo pominąć, a więc trochę to potrwa. W galerii są już zdjęcia z uroczystości autorstwa mojego i (te ładniejsze) p. Michała Żukowskiego.  Parę słów o Janinie… Czytaj dalej Zakończenie kariery Janiny!

Derby dla gości!

Zaczęło się od przegranego rzutu sędziowskiego, a skończyło na przegranym meczu.  Dwie kwarty przegrane, jedna zremisowana i jedna wygrana. Można przyjąć, że mecz przegraliśmy słabszą obroną, w ataku było całkiem nieźle, ale „pozwoliliśmy” rzucić jednej zawodniczce gości AŻ 34 pkt.!!! Przegraliśmy rzuty za 2 pkt (21:24), za 3 pkt (5:6), zbiórki piłki z tablicy (31:38), bloki (1:4), przechwyty (8:14), straty (18:17), zremisowaliśmy rzuty osobiste (18:18), faule (20:20), a wygraliśmy jedynie asysty (22:19).  Pierwszy mecz po kontuzji nosa zagrała Magdalena Grzelak, ale gra w masce zupełnie nie pomaga, przed Magdą sporo pracy aby nie zwracać uwagi na maskę i poprzedni ból nosa.  Swoją karierę zawodniczą zakończyła wczoraj Joanna Twardowska (Bogacka), teraz będzie pomagać koleżankom  głośno kibicując, a potrafi to robić doskonale. Czytaj dalej Derby dla gości!