godz. 13.00–Bryza-KSKK
godz. 14.45 – zakończenie turnieju, wręczenie pucharów, nagród
Będzie prowadzona transmisja na facebooku – zapraszam.

Turniej strefowy U-13

Wczoraj  zakończył się turniej strefowy U-13. Rozegraliśmy 3 mecze, dwa wygrane – jeden do tyłu. Zdobyliśmy 179 pkt. tracąc 154, w tym 5 rzutów za 3 pkt.

Tabela końcowa:

1. Basket 4EVER Ksawerów 6 pkt
2. PTK CIS Multis Multum Pabianice 5 pkt
3. MUKS WSG SUPRAVIS Bydgoszcz 4 pkt
4. MMKS Katarzynki Toruń 3 pkt

Wszystkie zespoły awansowały do dalszego szczebla rozgrywek, ale grać będą w różnych grupach.

Nasz zespół tworzyły: nr 4. Szymczak Weronika, nr 5. Bielik Julia, nr 6. Kopycka Karina, nr 7. Grabarz Nina, nr 8. Deremoniec Martyna, nr10. Stępińska Martyna, nr 11. Kołodziejczyk Alicja (rzuciła łącznie 50 pkt. w 3 spotkaniach), nr 13. Majchrzak Zuzanna, nr 14. Kaźmierczak Karolina, nr 15. Canert Amelia, nr 19. Szer Weronika, nr 20. Sosińska Zofia.

Trenerką zespołu jest p. Mariola Szymańska. Za tydzień (7-9 maj) w turnieju zaprezentują się dziewczęta z U-15. Zapraszam na facebooka będzie transmisja, oraz zdjęcia w galerii. Część zdjęć z meczów U-13 z soboty jest już w galerii – będzie ich więcej – zapraszam.

Niegościnny Pruszków!

Przegraliśmy 60:73 (-13) , kwarty: 1) 21:18 (-3); 2) 24:17(-7); 3)13:13; 4) 15:12 (-3), niestety powodem przegranej była dużo mniejsza skuteczność w rzutach za 2 pkt. od pruszkowianek. My 13/33 (39%), pruszkowianki 21/38 (55%). Nie pomogło wygranie rzutów za 3 pkt. 7/6, wygraliśmy również straty 18/21, wszystkie pozostałe elementy statystyczne przegraliśmy. Gospodynie zebrały 39 piłek my tylko 24. U nas rezerwowe zdobyły tylko 2 pkt. u przeciwniczek 18, atak szybki praktycznie nie istniał (zdobyliśmy z tego elementu 5 pkt.) , punkty drugiej szansy 6/14, ale jak nie zbiera się piłek, to nie ma z czego dorzucać… Ten pierwszy ćwierćfinał był szczęśliwy dla gospodarzy. Wygrali wszyscy, goście musieli uznać wyższość tych zespołów.  Zagrały prawie wszystkie nasze zawodniczki  (nie zagrała jedna)  nwięcej czasu na boisku spędziła Magdalena Grzelak 38,42 min., najkrócej Pola Kaźmierczak 1,18 min. Punkty zdobyło tylko 6 naszych zawodniczek, 8 u przeciwniczek.

Osiągnięcia indywidualne: Continue reading „Niegościnny Pruszków!”

Gorzów na łopatkach… 2:0 dla Pabianic.

Wygraliśmy 64:14 (+14). Wygraliśmy 3 pierwsze kwarty, a w ostatniej wkradło się rozprężenie i przegraliśmy 8 pkt.  Pierwsze punkty w meczu po 2 min. gry zdobyły gospodynie, wyszły na prowadzenie, w odpowiedzi po parunastu sekundach 2 pkt. zdobyła Aleksandra Dziwińska (asysta Magdalena Grzelak) – wyszliśmy na prowadzenie i nie oddaliśmy go aż do gwizdka końcowego. Wynik spotkania na 64:50 ustaliły gospodynie dorzucając 4 pkt. w ostatnich 20 sek. spotkania.

Osiągnięcia indywidualne: Continue reading „Gorzów na łopatkach… 2:0 dla Pabianic.”

1 play-off do przodu!

Dwie pierwsze kwarty to dwa różne obrazy naszego zespołu. Pierwsza, w której wychodziło prawie wszystko, dość powiedzieć, że wygraliśmy ją różnicą 16 pkt. , i druga zgoła odmiennna, przegrana 14 pkt.  Najważniejsze, że w tak nietypowym terminie rozegrania meczu wygraliśmy. Dzisiaj – rewanż – początek spotkania wyjazdowego 19,30.

Osiągnięcia indywidualne: Continue reading „1 play-off do przodu!”

Mecze odwołane – pandemia w Gorzowie!

W ostatniej chwili (poranek w sobotę) mecz 1 rundy play-off z Gorzowem został odwołany, powód – pandemia.??!!

Jako ciekawostę podaję fakt, że 10 podstawowych zawodniczek Gorzowa w chwili obecnej (tak dokładnie to od kilku dni) walczy o 3 miejsce w Młodzieżowym Pucharze Polski Kobiet w Gdyni – to gdzie ta pandemia???

Władze PZKosza ustaliły nowe terminy, w jednym tygodniu czekają nas 3 lub 4 mecze, a gdzie czas na odnowę biologiczną i dbanie o zdrowie zawodnika?

1 mecz – 8 marca godz. 19.00 – Pabianice

2 mecz – 10 marca godz. 19,30 – Gorzów

ew. 3 mecz – 12 marca godz. 15.00 – Pabianice

Czas na derby!

W derbach PTK Grot Lauer Pabianice – AZS Umed Widzew Łódź – lepsze Pabianice

Zaczęło się od przegranego rzutu sędziowskiego i braku celnego rzutu przez pierwszą minute meczu. Pierwsze prowadzenie, a zarazem pierwsze punkty w meczu dałta nam Magdalena Grzelak rzucając celnie 2 osobiste. Dalej były 2 remisy i 5 zman w prowadzeniu. Wszystko to działo się w pierwszej kwarcie wygranej przez nas 20:12 (+8). Druga kwarta zaczęła się od celnego rzutu za 3 pkt. Natalii Łopińskiej (asysta Natalia Danych). Wynik kwarty 16:19 (-3) ustaliła Martyna Boniecka, która rzuciła celnie za 3 pkt. (asysta Ewelina Gala). Na przerwę do sztni schodziliśmy przy wyniku 36:31 (+5). Po powrocie na boisko pierwsze 4 pkt. zdobyły łodzianki, my odpowiedzieliśmy celną „trójką” Eweliny Gali (asysta Magdaalena Grzelak), a dalej było kosz za kosz i  w efekcie nasze zwycięstwo w kwarcie 17:13 (+4).  Najskuteczniejsza w naszym wykonaniu była 4 kwarta, wygrana przez nas 22:14(+8). Ostatnie punkty dla naszego zespołu zdobyła Martyna Boniecka rzucając celnie za 3 pkt. (asysta Kamila Nawrocka), ale wynik meczu 75:58 (+17) ustaliła zawodniczka Widzewa. Teraz przed nami druga tura rozgrywek play-off. W pierwszym spotkaniu na własnej sali podejmować będziemy koleżanki z Gorzowa, które po rundzie zasadniczej zajęły 6 miejsce gromadząc na swoim koncie 26 pkt. za 8 zwycięstw i 10 porażek. Gramy do 2 zwycięstw. Gramy 27 lutego, 3 marca i ewentualne 3 spotkanie 10 marca.

Wyniki indywidualne: Continue reading „Czas na derby!”

Lider za mocny!

Chciałam napisać coś dobrego o tym meczu, ale trudno było znaleść taki element, może tylko to, że dziewczyny bardzo się starały, może za bardzo i to usztywniło zespół i zanotowaliśmy chyba najniższą skuteczność w rzutach z gry (27,8%) w tym sezonie , może to, że zagrały wszystkie zawodniczki wpisane w protokoł, ale niestety jedna nie zagrała (była obecna na 15 meczach, ale wystąpiła tylko w 2 – w każdym zdobyła punkty), może to, że byliśmy lepsi tylko w dwóch elementach statystycznych – w rzutach za 1 pkt. (17/12) i w zbiórkach piłki (48/37),  może to, że byliśmy lepsi w w punktach tzw. drugiej szansy (8/2), może to, że nasze zmienniczki zdobyły więcej punktów niż zmienniczki gości (17/9). Ostatecznie przegraliśmy 3 pierwsze kwarty, wygrywając 4, ale tylko różnicą 3 pkt., co było zbyt mało przy straconych 15 pkt. w poprzednich kwartach, w efekcie przegrany mecz 51:63 (-12 pkt.). Był to pierwszy przegrany mecz na własnym boisku w tym sezonie i miejmy nadzieję, że ostatni.

Osiągnięcia indywidualne: Continue reading „Lider za mocny!”

Swarzędz na łopatkach!

Wygraliśmy mecz 15 kolejki z Liderem Swarzędz 97:81 (+16), kwarty:  wygrana 24:13 (+11), przegrana 27:30 (-3), wygrana 21:18 (+3), wygrana 25:20 (+5). Byliśmy gorsi tylko w przechwytach (11:9) i stratach (16:18) we wszystkich pozostałych elementach byliśmy lepsi, a druzgocząco lepsi w rzutach za 3 pkt (3/9). Najczęściej faulowaną zawodniczką w obu grupach ligi jest Magdalena Grzelak – 102 faule, Aleksandra Dziwińska zajmuje 1 miejsce w asystach – 118, a Natalia Danych w czasie spędzonym na boisku – 587 39 min., w rzutach za 1 pkt. liderką z lidze jest Magdalena Grzelak  – 87.

Osiągnięcia indywidualne: Continue reading „Swarzędz na łopatkach!”

Wygrana z w-ce liderem!

10 remisów, 12 razy zmiana prowadzenia, 2 kwarty wygrane, 1 zremisowana i 1 przegrana, a najważniejsze – wygraliśmy!  Zaczęło się od przegranego rzutu sędziowskiego i straconych 2 pkt. Pierwsze punkty dla naszego zespołu zdobyła Magdalena Grzelak (asysta Natalia Łopińska), ta sama para na 20 sek. przed końcem pierwszej kwarty  ustaliła jej wynik na 22:21 i… wyszliśmy po raz pierwszy na prowadzenie. Drugą kwartę otworzyła celną „trójką” Natalia Danych (asysta Natalia Łopińska). Ostatnie prowadzenie dla naszego zespołu wywalczyła Magdalena Grzelak (asysta Aleksandra Dziwińska) na 1,30 min. przed końcem spotkania i… udało się nam dociągnąć je do gwizdka końcowego. Na 15 elementów statystycznych w 9 byliśmy lepsi (rzuty z gr, za 2 pkt., zbiórki, asysty) w pozostałych lepsi byli goście (rzuty za 3 pkt., za 1 pkt. straty, bloki).

Osiągnięcia indywidualne: Continue reading „Wygrana z w-ce liderem!”

Przegrana w Kątach!

Bylismy lepsi w:

• rzutach za 3 pkt. (6:1);
  • rzutach za 1 pkt. (13:12, 8 rzutów niecelnych, przeciwniczki 3 rzuty);
  • straty 14:17;
  • przechwyty 12:7;

niestety we wszystkich pozostałych elementach byliśmy gorsi i to bardzo widocznie gorsi. Zbiórek piłki mieliśmy AŻ o 20 mniej (34:54), rzutów za 2 pkt. wykonaliśmy tylko 37 (przeciwniczki 56), przy brakujących 19 rzutach zachowując skuteczność 29,7% „straciliśmy” 6 celnych rzutów, czyli 12 pkt….

Osiągnięcia indywidualne: Continue reading „Przegrana w Kątach!”

Zwycięstwo na nowy rok.

Wygraliśmy 81:61 (+20), kwarty 30:14, 17:12, 15:20, 19:15. Prowadziliśmy przez 38,46 min., goście tylko przez 15 sek. Wygraliśmy wszystkie zestawienia statystyczne – oprócz…rzutów za 3 pkt. (6:7), zbiórek w ataku (13:15) i bloków (2:5). Najdłużej na boisku przebywała Natalia Danych – 35,46 min. najwyższą skuteczność w rzutach za 2 pkt. zanotowała Natalia Rosińska – 100% (3/3), w rzutach za 3 pkt. Aleksandra Dziwińska – 60% (3/5), w rzutach za 1 pkt. – Aleksandra Dziwińska – 100% (4/4), najwięcej piłek zebrała Aleksandra Lorenc – 14 (6/8), najwięcej asyst – Aleksandra Dziwińska – 9, najwięcej przechwytów Natalia Łopińska i Patrycja Kirsz – po 4, Natalia Rosińska i Aleksandra Dziwińska zanotowały po 1 skutecznym bloku, najczęściej faulowaną zawodniczką na boisku była Magdalena Grzelak – 11 razy.

Osiągnięcia Indywidualne: Continue reading „Zwycięstwo na nowy rok.”

Koniec roku „do kitu”!

Dwa mecze – dwie porażki, w obu spotkaniach zadecydowały celne „trójki” przeciwników – w tym ostatnim 11 do 1 (-10), z czego AŻ 10 w pierwszej połowie meczu, a do tego kiepska nasza skuteczność – w całym meczu z gry 23%, przy 40% przeciwnika to za mało aby wygrać. To nic przy rewanżu na naszej hali to my będziemy górą. Wygraliśmy rzuty za 2 pkt. 20:12 (+8), wygraliśmy rzuty za 1 pkt. 12:11 (+1), wygraliśmy straty 24:21, niestety wszystkie pozostałe elementy statystyczne przegraliśmy. Dla mnie bardzo ważne są zbiórki piłki z tablicy, dają one możliwość kontrataku. W tym meczu „wygraliśmy” zbyt mało piłek 41:37, ale to się zmieni, poprawimy skuteczność i wszystkie pozostałe elementy.

• Patrycja Kirsz – 4 pkt. / 21,15 min. / 4 zbiórki (1/3) / 1 asysta / 3 przechwyty / eval końcowy 9;
  • w zespole były jeszcze: Katarzyna Dżochowska, Natalia Rosińska i Roksana Rózga.

Wygrana na początek rundy odgrywkowej!

Rozegraliśmy 2 różne spotkania w tym jednym meczu. Do przerwy we wszystkich elementach statystycznych (oprócz skuteczności rzutów za 1 pkt.) ustępowaliśmy zdecydowanie gościom, dość powiedzieć, że przegraliśmy obie kwarty (16:26, 17:25). Na przerwę do szatni schodziliśmy przy wyniku 33:51 (-18), wydawało się, że już po meczu – nic bardziej błędnego. Nie wiemy czym swoje zawodniczki zmobilizowała pani trener, ale zrobiła to tak skutecznie, że po powrocie na parkiet role się odwróciły. W 3 kwarcie odrobiliśmy 8 pkt. (19:11), ale bardzo miła niespodzianka czekała nas w ostatniej kwarcie. Naszemu zespołowi zaczęło „wychodzić” prawie wszystko, a zdenerwowane gorzowianki, zdołowane ostrymi słowami trenera popełniały błąd za błędem. Nasze dziewczyny niesione jak na skrzydłach po celnym rzucie Magdaleny Grzelak (asysta Ewelina Gala) na remis 65:65 dalej „szły jak burza” . Odzyskaliśmy prowadzenie na 6 minut przed końcem meczu po celnym rzucie Aleksandry Dziwińskiej (asysta Ewelina Gala). Przez ostatnie 6 minut meczu zdobyliśmy 20 pkt. pozwalając gorzowiankom rzucić tylko 8 pkt. 5 ostatnich punktów w meczu ustalając jego wynik na 85:73 rzuciły przyjezdne, ale ty my cieszyliśmy się z 9 zwycięstwa. Mecz ten jest ewidentnym przykładem, że nigdy nie należy się poddawać i walczyć należy do samego końca. Na koniec meczu we wszystkich elementach statystycznych (oprócz zbiórek 33 do 41) bylismy lepsi od przeciwniczek. Dla chętnych przeżycia tego meczu jeszcze raz na naszej stronie facebooka dostępna jest relacja wideo. Continue reading „Wygrana na początek rundy odgrywkowej!”

Mamy zwycięstwo!

W derbach regionu Pabianice lepsze, wygraliśmy 62:53 (+9), kwarty 1) 23:17 (+6), 2) 11:15 (-4), 3) 17:8 (+9), 4) 11:13 (-2).   Zaczęło się od wygranego rzutu sędziowskiego i 2 pkt. Eweliny Gali, po blisko 2 min. gry gospodynie doprowadziły do pierwszego z trzech remisów. Nasza odpowiedź była natychmiastowa i 2 pkt. Magdaleny Grzelak (asysta Ewelina Gala), na prowadzenie wyszliśmy w 4 min. 1 kwarty po rzucie Natalii Danych (asysta Aleksandra Dziwińska). Prowadzilismy do 4 min. 2 kwarty – kiedy to straciliśmy prowadzenie na 5 minut. Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę odzyskaliśmy prowadzenie dzięki Magdalenie Grzelak (remis 32:32) po celnych osobistych i celnym rzucie Aleksandry Lorenc (asysta Magdalena Grzelak), a jak się później okazało nie oddalismy prowadzenia aż do gwizdka końcowego. Na przerwę schodziliśmy mając 2 pkt. w zapasie. Drugą połowę otworzyła Natalia Danych rzucając celnie za 3 pkt. (asysta Natalia Łopińska). Dalej w kwarcie było tylko lepiej, dość powiedzieć, że przed ostatnią kwartą mieliśmy 11 pkt. przewagi. Początek ostatniej odsłony meczu należał do gospodyń, które zdobyły 10 pkt. z rzędu i dogoniły nas na 1 pkt. (50:51), odetchnęliśmy po celnym rzucie Magdaleny Grzelak (asysta Aleksandra Dziwińska) , a więcej spokoju podarowały nam Natalia Danych i Ewelina Gala (asysta Aleksandra Dziwińska). Wynik spotkania ustaliła na 2 min. przed końcem meczu Ewelina Gala i … ósme zwycięstwo stało się faktem. Gospodynie okazały się lepsze w rzutach za 1 pkt. (9/16, my 5/12) i w zbiórkach piłki z tablicy (49 do 39), we wszystkich pozostałych elementach statystycznych byliśmy lepsi. Oglądałam mecz za pośrednictwem prowadzonej transmisji w internecie (jakość transmisji była fatalna, ale mimo to jestem zadowolona, że mogłam śledzić mecz)… może nasze władze klubu mogłyby również transmitować nasze mecze…!!! do następnego meczu pozostał cały tydzień, dość czasu aby zorganizować transmisję!!!