Koniec… rundy zasadniczej.

W bieżącym sezonie w rundzie zasadniczej czeka nas jeszcze jeden mecz (niestety również na wyjeździe) – gramy z AZS Uniwersytet Gdański , zespołem, który w chwili obecnej zajmuje 12 miejsce w tabeli. Nie znaczy to, że będzie łatwo. Każdy mecz w tym sezonie jest trudny, ten będzie taki sam. Wierzymy, wiemy, że zwyciężymy!. Ostatnia runda rozegrana będzie w środę 20 marca, wszystkie mecze rozpoczynają się o godz. 18,00 … a późnie play-off (do 2 wygranych). Naszym przciwnikiem w play-offach będzie AZS Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk (bez względu na wyniki w ostatniej rundzie), od ostatecznego miejsca zależy tylko, czy pierwsze spotkanie będzie u nas, czy u Nich, będziemy o tym wiedzieć po zakończeniu 22 kolejki.

ŁKS pokonany!

Rewanżowe spotkanie z ŁKS-em wygraliśmy 11 punktami (55:66). Wygraliśmy dwie kwarty 1 (13:24) i 4 (9:17) dwie pozostałe przegraliśmy.

• Patrycja kirsz – 0 pkt. / 13,44 min. / 1 przechwyt / eval końcowy 0;
  • w zespole były jeszcze: Martyna Stępińska, Martyna Boniecka i Patrycja Daliga.

Następny mecz to wyjazd do Gdyni w sobotę 9 marca. Początek spotkania godz. 16.00

Z Łomianek na tarczy!

Mecz 19 kolejki z Łomiankami należy już do historii, niestety dla nas niezbyt udanej. Przegraliśmy… Zazwyczaj druga połowa meczu w naszym wykonaniu jest dużo lepsza od pierwszej, ale nie tym razem. Pierwszą wygraliśmy 29:36 (+7 pkt.), drugą przegraliśmy 44 : 25 (-19 pkt.).

• Martyna Stępińska – 0 pkt. / 4,36 min. / 1 przechwyt / eval końcowy 1;
  • w zespole były jeszcze: Martyna Boniecka i Patrycja Daliga.

Płock pokonany…

Wygraliśmy, chociaż było ciężko. Najważniejsze – wygralismy mecz, ale po drodze zanotowalismy kilka słabych wyników. Dwie kwarty przegrane (1 i 4), słaba skuteczność rzutowa za 2 pkt. (31,1%), za 3 pkt. (25%). Dziwne, ale sędziowie dopatrzyli się tylko u przeciwnika 2 fauli na naszych zawodniczkach w sytuacji rzutowej (ogólnie 12 fauli) i podyktowali 4 rzuty osobiste. My faulowaliśmy 16 razy i podyktowano za nie 18 rzutów osobistych. Przeciwniczki prowadziły w meczu przez 23 minuty, my przez 13 minut. Te nasze prowadzenie okazało się ważniejsze i w efekcie wygraliśmy mecz i 2 pkt. powędrowały na nasze konto. Zajmujemy obecnie 4 miejsce w tabeli. Wyprzedzają nas zespoły z Gdyni, Sokołowa i Płocka, ale ten ostatni ma o jeden mecz rozegrany więcej od nas. Do końca rundy zasadniczej czekają na same mecze wyjazdowe. 24 lutego do Łomianek (6 miejsce w tabeli), 3 marca do Łodzi (7 miejsce w tabeli), 9 marca do Gdyni, 11 marca do Lublina (11 miejsce) i 20 marca do Gdańska (12 miejsce w tabeli), a później play-off, ale…zaczekajmy cierpliwie.

Osiągnięcia indywidualne w meczu: Continue reading „Płock pokonany…”

Huragan nam nie straszny!

Sobotni mecz wyjazdowy do Wołomina – „do przodu” . Przegraliśmy tylko 1 kwartę (20:19), pozostałe trzy wygraliśmy.  Zaczęliśmy od wygranego rzutu sędziowskiego i pierwszych punktów w meczu (Natalia Danych za 3). Do Wołomina pojechało 10 zawodniczek, na boisku wystąpiło 9, punkty zdobyło 7. Następny mecz nasz zespół rozegra 17 stycznia o godz. 15.00 w hali powiatowej w Pabianicach. będzie to ostatni mecz rundy zasadniczej rozegrany na własnym parkiecie. Pozostałe 5 to spotkania wyjazdowe.

zdjęcia p. Maciej Gronau

Osiągnięcia indywidualne w meczu: Continue reading „Huragan nam nie straszny!”

Zacięty mecz – wysoka wygrana.

Po 2 tygodniach przerwy wreszcie udało się rozegrać mecz, i to jak udało się. We wszystkich porównaniach statystycznych wygraliśmy ( zremisowalismy rzuty za 1pkt 14:14 i przegraliśmy bloki 0:3). Pierwszą kwartę przegraliśmy, drugą i trzecią minimalnie wygraliśmy, ale czwarta to mały pogrom przeciwniczek. Wygraliśmy ją 23:10, a cały mecz 73:54 (+19 pkt.).  W meczu prowadzenie zmieniało się 9 razy, a remis na tablicy wyświetlił się 8 razy. Na prezentację wybiegło 11 zawodniczek, ale na parkiecie zameldowało się 9. Do końca rundy zasadniczej pozostało nam do rozegrania 7 spotkań, ale tylko jedno w Pabianicach (17 lutego z Płockiem), pozostałe 6 to mecze wyjazdowe. W chwili obecnej zajmujemy 4 miejsce w tabeli z 24 pkt. (za 9 zwycięstw i 6 porażek).

• Patrycja Kirsz – 0 pkt. / 9,46 min. / eval końcowy -2;
  • w zespole były jeszcze: Natalia Dobrosz i Martyna Boniecka.

Zwycięstwo na nowy rok!

Wygraliśmy po bardzo zaciętym i wyrównanym meczu, mówi o tym 9 remisów i 7 zmian w prowadzeniu. 3 kwarty wygrane, 1 przegrana.  W zestawieniach statystycznych jednen element zremisowaliśmy (straty po 12), jeden przegraliśmy rzuty za 3 pkt. (6/9), pozostałe wygraliśmy. Trener miał do dyspozycji 10 zawodniczek, ale 2 miały wysoką temperaturę, na boisku zaprezentowało się 7 zawodniczek.

• Patrycja Kirsz – 0 pkt. / 14,14 min. / 1 zbiórka w obronie / 3 asysty / eval końcowy 2;
  • w zespole były jeszcze: Martyna Stępińska, Martyna Boniecka i Antonina Janicka.

Zwycięstwo na koniec roku!

Wygraliśmy 87 :60 . Ostatni mecz na „własnych” śmieciach był spokojny i co najważniejsze wygrany. Był to ostatni mecz pierwszej części rundy zasadniczej. Następny będzie już rundą odgrywkową. Pierwszą część tegorocznych rozgrywek kończymy z 6 zwycięstwami i 5 porażkami. Zgromadziliśmy 17 pkt. i zajmujemy 4 miejsce, ale tuż za nami jest Politechnika Gdańska, która rozegrała o jedno spotkanie mniej i ma 16 pkt. Trener miał do dyspozycji 9 zawodniczek i na boisku wystąpiły wszystkie. Pierwsze minuty w 1 lidze rozegrała Antonina Janicka.

Osiągnięcia indywidualne w meczu: Continue reading „Zwycięstwo na koniec roku!”

5:5 bilans meczów obecnego sezonu!

Przed meczem po prezentacji zespołów p. Bartłomiej Wojdak zrobił naszemu prezesowi p. Zbigniewowi Grzance niespodziankę i wręczył mu mały upominek i kwiaty z okazji 30-lecia pracy dla pabianickiej koszykówki kobiet. Panie Prezesie dużo zdrowia i zadowolenia z tej działalności.

Mecz zaczął się obiecująco – od wygranego rzutu sędziowskiego i 2 pkt. naszej pani kapitan po 15 sek. meczu (asysta Natalia Danych), a im dalej tym było lepiej. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 23 : 11 (+12), pierwszą połowę zakończylismy prowadząc 13 pkt. (35 : 22). Wydawało się, że „dowieziemy” zwycięstwo bez większych kłopotów do gwizdka końcowego. Nic bardziej mylnego. W drugiej połowie oba zespoły zamieniły się skutecznością, to my kiepsko punktowaliśmy, a przeciwniczki odwrotnie. Dość powiedzieć, że nadrobiły straty już w 3 kwarcie (12 : 21 ), a 4 kwartą rozgrywaną równie w niesamowitym tempie po 3 min. gry wyszły na prowadzenie. Nasze dziewczyny walczyły zaciekle i odzyskały prowadzenie na 5 min. przed końcem mieliśmy – 5 pkt. przewagi. Przez nastepne 3 min. punkty zdobywały tylko gdynianki. Na 2 min. przed końcem Natalia Danych rzucając celnie wywalczyła remis 58 : 58, punkty dorzuciły Natalia Rosińska i Magdalena Grzelak i mielismy 3 pkt. przewagi. Na 11 sek. przed końcem prowadziliśmy  1 pkt., niestety udana ostetnia akcja najskuteczniejszej zawodniczki z Gdyni pozwoliła im wygrać mecz 1 pkt. 63 :64.  Na parkiecie widowisko sportowe było kulturalne, bardzo emocjonujące, poza parkietem (chodzi o kibiców) żenujące i niesmaczne. Kibice „ogarnijcie się”…

Osiągnięcia indywidualne w meczu: Continue reading „5:5 bilans meczów obecnego sezonu!”

Derby nie dla nas…

Jedna kwarta wygrana (+6 pkt.) to za mało  (dwie przegrane (-3 i -7), jedna zremisowana (19:19),).  O przegranej zadecydowała 3 kwarta, przespana przez nasz zespół, za to łodzianki uwijały się „jak w ukropie”. Końcówka meczu bardzo dramatyczna, czasami jak się za bardzo chce to wychodzi wręcz odwrotnie. Trenar miał do dyspozycji 11 zawodniczek, w tym 2 juniorki. Na boisku „zameldowało” się 7. Wykonaliśmy dokładnie tyle samo rzutów z gry co przeciwniczki po 68, trafiliśmy dokładnie tyle samo rzutów z gry co łodzianki po 27 (co daje taką samą skuteczność 39,7%). Moim zdaniem mecz przegraliśmy rzutami osobistymi. Sędziowie podyktowali 14 rzutów dla PTK (wpadło 10) i 21 rzutów dla łodzianek (wpadło15). My faulowaliśmy 17 razy, przeciwniczki 13. Punkty ze strat my 2, ŁKS-ianki 8, punkty z ataku szybkiego 0/6, punkty z Ławki 3/16.

• Patrycja Kirsz – 0 pkt. / 3,31 min. / 1 asysta / eval końcowy 1;
  • w zespole były jeszcze: Martyna Boniecka, Natalia Bednarek i Antonina Janicka.

Zapraszamy w najbliższą środę na derby pomiędzy PTK Grot F&F Automatyka Pabianice a ŁKS Łódź – początek spotkania godz. 17,00 hala Powiatowa w Pabianicach.

Druga przegrana stała się faktem!

Przegraliśmy drugi mecz w bieżącym sezonie z zespołem z Wołomina. Jak napisała jedna „kibicka” raz się wygrywa, raz się przegrywa, tym razem padło na to drugie. Wygraliśmy rzut sędziowski, wygraliśmy 1 kwartę, wygralismy rzuty za 3 (6/2), wygraliśmy asysty (17/15) i bloki (4/0), a całą resztę przegraliśmy… Największa porażka to oczywiście cały mecz i … zbiórki (28/42). Niezawodna w zbiórkach była Magdalena Grzelak (8 zbiórek), pomagała jej Patrycja Daliga (5 zbiórek), i to na tyle…Sędziowie dopatrzyli się 25 fauli naszego zespołu i podyktowali za nie 33 rzuty osobiste. Wpadło do kosza 25 piłek!!! Nas koleżanki z Wołomina faulowały wg. sędziów TYLKO 16 razy, podyktowano za nie 15 rzutów osobistych. Wpadło do kosza 10 piłek… Trener miał do dyspozycji 10 zawodniczek, ale na parkiecie „zameldowało się” 8,  punkty zdobyło tylko 6.

Osiągnięcia indywidualne w meczu: Continue reading „Druga przegrana stała się faktem!”

Zwycięstwo w Gdańsku!

Wyjazdowy mecz rozegrany w środę wygraliśmy, choć było ciężko. Trener p. Piotr Rozwadowski miał do dyspozycji tylko 8 zawodniczek, w tymkontuzjowaną Natalię Łopińską. Do Gdańska nie pojechała Natalia Danych i Dominika Poleszak. Dwie kwarty wygraliśmy 1 i 4, jedną przegraliśmy 3, a jedną 2 zremisowaliśmy. Dwie zawodniczki spędziły na boisku pełne 40 min. – Magdalena Grzelak i Patrycja Daliga.

Osiągnięcia indywidualne w meczu: Continue reading „Zwycięstwo w Gdańsku!”

Wracamy na właściwe tory.

Zwycięstwo, ale nie było łatwo. Wygraliśmy rzut sędziowski,  pierwsze punkty w meczu zdobyła Natalia Danych (rzut za 3 pkt. z podania Patrycji Daligi), swoje 2 pkt. po przechwycie dorzuciła Natalia Łopińska i wydawało się, że będzie „z górki”, nic bardziej mylnego. Lublinianiki wzięły się do „roboty” i… rzuciły 6 trójek z rzędu. Wynik kwarty ustaliła Natalia Danych i zmniejszyła naszą przegraną w kwarcie do 4 pkt. (16:20). Drugą kwartę otworzyła zawodniczka gości, ale to my ją wygraliśmy 24:9 i na przerwę schodziliśmy mając 11 pkt. przewagi. Trzecia kwartę wygrały lublinianki, ale 4 należała do nas 9 (21:8), a w efekcie cały mecz. Przegraliśmy rzuty za 3 pkt. 5 / 9, zremisowaliśmy zbiórki po 42, resztę elementów statystycznych wygraliśmy.

Osiągnięcia indywidualne w meczu: Continue reading „Wracamy na właściwe tory.”

Zwycięstwo jest zwycięstwem…

Wygraliśmy …i to najważniejsze. Wynik mówi sam za siebie, wystarczy popatrzeć na zdobycze punktowe w 3 kwarcie…..7:9 (wynik dobry, ale w piłce nożnej, albo w hokeju nie w koszykówce). Wykonaliśmy w meczu 63 rzuty (przecieniczki 61) z gry, ale skuteczność w obu zespołach była tragiczna. My „osiągnęliśmy” 23,8%, przeciwniczki 24,6%. Tylko rzuty osobiste z 82,6% można zaliczyć do osiągnięć (goście 58.8%).  Przegraliśmy dwie pierwsze kwarty (10:13, 7:9), dwie następne wygraliśmy (12:11,  23:13), tylko wynik ostatniej kwarty można zaliczyć do naszej normy. Po tym meczu zajmujemy 4 miejsce w tabeli. Przed nami jest: Sokołów, GTK Gdynia i Płock, tuż za nami z taką samą ilością punktów nasz najbliższy przeciwnik – Lublin. Już w najbliższą sobotę będziemy mieli okazję udowodnić, że jesteśmy lepsi…

Osiągnięcia indywidualne w meczu: Continue reading „Zwycięstwo jest zwycięstwem…”

Warszawa zdobyta!

Mecz wyjazdowy do Uniwersytetu Warszawskiego zakończył się naszym zwycięstwem. Wygraliśmy 3 kwarty, a jedną, ostatnią przegraliśmy 2 pkt.  Ciekawostką jest, że gospodynie w każdej kwarcie zdobywały po 15 pkt. (tylko w pierwszej rzuciły 16 oczek). Mecz zaczął się od wygranego rzutu sędziowskiego. Pierwsze punkty w meczu zdobyła Natalia Rosińska (asysta Natalia Łopińska) i wyszliśmy na prowadzenie, które w meczu zmieniało się 9 razy, zanotowaliśmy również 4 remisy. Wynik pierwszej kwarty na 16:21 ustaliła Natalia Łopińska rzucając celnie po własnym przechwycie piłki. Pierwsze punkty w drugiej kwarcie rzuciła Dominika Poleszak (asysta Natalia Danych), a wynik kwarty na 15:16 ustaliła zawodniczka gospodarza rzucając celnie 2 osobiste. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 31:37, mając w zapasie 6 pkt. Druga połowa rozpoczęła się od zdobycia 10 pkt. przez gospodynie (2×3+2×2). Pierwsze punkty dla naszego zespołu rzuciła dopiero po 5 min. gry Natalia Łopińska, ale następna seria 14 – punktowa naszego zespołu pozwoliła wyjść nam na prowadzenie i utrzymać je do gwizdka końcowego. Była to niesamowita seria złożona z 1 rzutu za 2 pkt. i AŻ 4 celnych rzutów za 3 pkt. (2×3+2 pkt. Natalia Danych i 2×3 Kaja Grygiel- asysty Natalia Łopińska, Kaja Grygiel i Natalia Rosińska). W 4 kwarcie gospodynie wzięły się „do roboty” i dogoniły nas na 4 pkt. (54:59), w odpowiedzi 2+2+1 pkt. Natalia Łopińska i 2×3 pkt. Kaja Grygiel i mieliśmy 13 pkt. przwagi. Wynik spotkania ustaliły gospodynie zdobywając 3+2 pkt. Pierwsze zwycięstwo w nowym zezonie stało się faktem.

Osiągnięcia indywidualne w meczu: Continue reading „Warszawa zdobyta!”

Pierwsze śliwki – ogromne robaczywki!, czyli nieudany start w lidze.

Pierwszy mecz nowego sezonu przegrany i… teraz może być już tylko lepiej.

• Dominika Poleszak – 2 pkt. / eval końcowy 6;
  • zagrały również: Natalia Bednarek – eval 2, Martyna Boniecka – eval 2, Patrycja Kirsz – eval -1.

Zapominamy o tym meczu i skupiamy się już na następnych spotkaniach.

Start sezonu 2023/24.

Jutro o godz. 15.00 na sali powiatowej podejmować będziemy koleżanki z Sokołowa. Mecz zapewne będzie bardzo zacięty, ale mam nadzieję, że zakończy się po naszej myśli. W składzie naszego zespołu zaszły poważne zmiany. Odeszły do innych zespołów: Pola Kaźmierczak, Aleksandra Rok, Wiktoria Uławska, zakończyły karierę: Daria Uławska i Aleksandra Janiak. W sezonie, który właśnie się rozpoczyna wzmocniły nas: Patrycja Daliga (przyszła z Olsztyna), Natalia Bednarek (z Aleksandrowa Łódzkiego, grała u nas w zespole młodzieżowym w 2018r.), Dominika Poleszak (ostatni sezon grała we Francji, wcześniej reprezentowała Lublin), Kaja Grygiel (przyszła do nas z Pruszkowa). Skład uzupełnią juniorki; Martyna Stę pińska, Julia Błażejewska, Antonina Janicka i Natalia Dobrosz. Zapraszamy Wszystkich na trybuny, naszym dziewczynom przyda się doping w tym ważnym i ciężkim meczu.