Pabianice w Półfinałach MP U-14!

Przez ostatnie 3 dni w w 8 miastach trwały Ćwierćfinały MP U-14, u nas była grupa 1. Nasze dziewczęta z PTK „OrtoMedSport” wygrały wszystkie 3 mecze i we wspaniałym stylu awansowały do półfinałów.  Dwa pierwsze zespoły awansowały do PółfinałówMP. Kolejność była następująca:

 1. PTK „OrtoMedSport” Pabianice – 6 pkt. (3 zwycięstwa/0 porażek) 290 pkt. zdobytych / 118 straconych;
 2. „Olimpijczyk” Ostrów Wlkp. – 5 pkt. (2/1) 167pkt.  /  158 pkt.
 3. MKS MOS Katowice – 4 pkt. (1/2) 174 pkt.  /  199pkt.
 4. MKS Pałac Młodzieży Tarnów – 3 pkt. (0/3) 113pkt. / 269pkt.

Wyróżnienia indywidualne:

 • Wiktoria Stasiak PTK Pabianice – „Król Strzelców”, zdobywczyni 75 pkt.

Najlepsze zawodniczki w zespołach:

 • PTK „OrtoMedSport” Pabianice – Wiktoria Stasiak;
 • PTK „OrtoMedSport”  Pabianice – Amelia Kuper;
 • „Olimpijczyk” Ostrów – Wiktoria Szych;
 • MKS MOS Katowice – Natalia Kwiecień;
 • MKS PM Tarnów – Gabriela Wajda.

Czytaj dalej Pabianice w Półfinałach MP U-14!

Ćwierćfinały czas zacząć!

Od piątku do niedzieli dziewczęta z U-14 PTK „OrtoMedSport” Pabianice podejmować będą 3 zespoły w ramach ćwierćfinału MP U-14K.  Wszystkie mecze rozgrywane będą na Hali MOSiR w Pabianicach, ul. Grota Roweckiego 3

O zwycięstwo walczyć będą:

 • PTK OrtoMedSport Pabianice;
 • MKS MOS Katowice,
 • UKS Olimpijczyk Ostrów Wielkopolski,
 • MKS Pałac Młodzieży Tarnów.
  Godziny rozgrywania spotkań:

Czytaj dalej Ćwierćfinały czas zacząć!

Pabianice najlepsze!

W niedzielę zakończył się turniej będący finałem strefy, nasze dziewczyny pozostały niezwyciężone.  W turnieju startowały 4 zespoły – 2 z woj. łódzkiego i 2 z kujawsko-pomorskiego.  W pierwszej konfrontacji obu woj.  spotkały się PTK OrtoMedSport Pabianice i MMKS Katarzynki Toruń. Nasz zespół okazał się bezlitosny i pokonał koleżanki z Torunia 93:57 (kwarty: 22:5,  29:14,  19:14, 24:24).  W niedzielę kropkę nad i postawiły w meczu z Basket 25 Bydgoszcz wygrywając spotkanie 64:40 (kwarty: 11:10 20:7, 14:14, 19:9), wcześniej w derbach pokonały Widzew Łódź 55:50 (kwarty: 12:8, 15:13, 17:10, 11:19). Czytaj dalej Pabianice najlepsze!

Finał Strefy U-14 w Pabianicach.

W  dniach 28-31 marca w Pabianicach odbędzie się turniej strefowy w kategorii U14K. Prawo gry w turnieju przysługuje mistrzom oraz wicemistrzom województw: łódzkiego i kujawsko-pomorskiego. Organizatorem zawodów jest zwycięzca ligi młodziczek, organizowanej przez ŁZKosz, czyli PTK OrtoMedSport Pabianice. W zawodach wystąpią także: Widzew Łódź, Basket 25 Bydgoszcz i MMKS Katarzynki Toruń. Stawką turnieju jest rozstawienie w odpowiednich koszykach przed losowaniem turniejów ćwierćfinałowych Mistrzostw Polski, ponieważ awans na ten szczebel uzyskują wszystkie 4 ekipy, występujące w turnieju strefowym. Czytaj dalej Finał Strefy U-14 w Pabianicach.

11 urodziny…!!!

11 urodziny w środę obchodzę ja – strona internetowa, dlatego życzę sobie:

 • samych ciekawych tematów;
 • samych zwycięstw moich zespołów;
 • samych wspaniałych zdjęć;
 • samych zadowolonych czytających;
 • samych chętnych do współpracy;
 • długich, długich lat obecności w sieci…

1 pay-off raczej off!

W pierwszej rundzie fazy play-off w 4 meczach naszej grupy nie było niespodzianek. We wszystkich spotkaniach wygrali gospodarze, czyli zespoły sklasyfikowane na wyższych pozycjach w tabeli.  Nasz pierwszy mecz rundy play-off na wyjeździe niestety przegrany (Sosnowiec jest jedynym zespołem w lidze, który w rundzie zasadniczej wygrał wszystkie mecze). W podwójnej roli zawodniczki i trenerki wystąpiła Joanna Twardowska, a powodem były finały strefy U-18 w Bydgoszczy, na który trenerka p. Sylwia Wlaźlak pojechała ze swoimi podopiecznymi. Czytaj dalej 1 pay-off raczej off!

To już koniec…

…rundy zasadniczej. Przed chwilą zakończył się mecz wyjazdowy do Jeleniej Góry kończący właśnie tę rundę. Był to 200 mecz Joanny Szałeckiej w barwach Pabianic – gratulujemy i czekamy na następne 200.

Pierwsze punkty w meczu zdobyła Natalia Danych a dalej było 13 remisów, a prowadzenie zmieniało się 14 razy, wygraliśmy dwie kwarty (2 i 3), jedną zremisowaliśmy. Czytaj dalej To już koniec…

Mecz o pietruszkę.

Mecz zupełnie nic nie zmieniający, co nie zmienia faktu, że niestety przegrany, a o jego przebiegu wiele mówią fakty.  Zaczęło się od wygranego rzutu sędziowskiego, ale pierwsze punkty w meczu zdobyli goście. W odpowiedzi rozgrywająca 250 mecz w barwach Pabianic Joanna Twardowska (asysta Natalia Danych) i remis 2:2. chwilę później powtórka sytuacji  2 pkt. przeciwniczek i 2 pkt. Joanny Twardowskiej (asysta Natalia Danych),  remis 4:4 , 2 pkt. przeciwniczek i 2 pkt. Magdaleny Grzelak ze skutecznej dobitki i remis 6:6… Czytaj dalej Mecz o pietruszkę.

Zasłużone zwycięstwo.

Zaczęło sę od wygranego rzutu sędziowskiego i 2 pkt. Joanny Twardowskiej (asysta Patrycja Kirsz), a dalej były 3 remisy i 5 razy zmiana na prowadzeniu. Ostatecznie wygraliśmy wszystkie 4 kwarty i co najważniejsze cały mecz.  Drugie prowadzenie wywalczyła Natalia Danych (asysta Patrycja Kirsz). Chwilę później goście wyszli na prowadzenie i utrzymywali je przez ponad 5 min. Czytaj dalej Zasłużone zwycięstwo.

„Niegościnne” poznanianki.

Niegościnnne, bo wygrały mecz, chociaż mogło być zupełnie inaczej.                  W spotkaniu zanotowaliśmy 5 remisów, prowadzenie zmieniało się 4 razy. Mając pod uwagą dwa mecze tegorocznego sezonu pomiędzy naszymi zespołami, mimo przegranego rewanżu to my jesteśmy lepsi. Pierwsze spotkanie wygraliśmy różnicą 20 pkt., obecne przegraliśmy 10 oczkami, a więc…mamy 10 oczek na plusie. To cieszy, ale nic nie zmienia. Poznanianki zajmują 3 miejsce w tabeli – my nadal 8. Czytaj dalej „Niegościnne” poznanianki.

Wice-lider za mocny.

O nietypowej porze (godz. 14.00) w niedzielę gościliśmy w-ce lidera grupy – zespół Good Lood AZS PK Kraków. Muszę się przyznać, że był to najgorszy mecz w sezonie w moim wykonaniu, oczywiście mam na myśli zdjęcia. Przygotowywałam się do niego starannie, naładowałam akumulatory, wyczyściłam karty i obiektywy, czyli robiłam wszystko jak należy (miałam również odpowiednią motywację i skupienie przed spotkaniem) i… nie wiem, czy było za ciemno, czy byłam tak pochłonięta tym co działo się na boisku, ale skiepściłam na całej lini. Czytaj dalej Wice-lider za mocny.

Ważna wygrana!

Wyjazdowy mecz 17 kolejki do Wodzisławia Śląskiego zakończył się naszą wygraną i to jest najważniejsza wiadomość. Był to jedyny mecz 17 kolejki w naszej grupie rozegrany w terminie, pozostałe spotkania zostały poprzenoszone na inne terminy. Mecz rozpoczął się od faulu na naszej zawodniczce, a Magdalena Grzelak rzucając celnie 1 osobisty dała nam prowadzenie w meczu.  W całym spotkaniu prowadzenie zmieniało się 3 razy, ale to my prowadziliśmy przez ponad 38 minut (gospodynie tylko przez 24 sekundy). Czytaj dalej Ważna wygrana!

4 mecze PTK – 4 zwycięstwa.

Cztery zwycięstwa w 4 meczach w sobotę i niedzielę, w tym to niezwykle ważne – seniorki wygrały z Głuchołazami. Wystartowały rozgrywki U-11 i U-12, oba mecze wygraliśmy i to bardzo wysoko, zwycięstwo na swoim koncie zanotowały również U-18. Podopieczne p. Sylwii Wlaźlak wygrały na własnym parkiecie z Widzewem Łódź 78:68. Był to ostatni mecz „na własnych śmieciach”, teraz pozostały do końca rozgrywek tegorocznych dwa mecze wyjazdowe. Bardzo ważne zwycięstwo na swoim koncie zanotowały również seniorki. Zwyciężyły 75:59 zajmujące 3 miejsce w tabeli MUKS Chrobry Basket Głuchołazy (kwarty: 17:14, 19:8, 21:21, 18:16). Prawidłowość im dłużej przebywasz na boisku, tym więcej możesz osiągnąc sprawdziła się i w tym meczu. Pełne 40 min. zagrała Natalia Danych i…rzuciła 22 pkt., Katarzyna Szymańska zdobywczyni 18 pkt. grała prawie 37 min., pozostałe zawodniczki spędziły na boisku różne okresy czasu. Czytaj dalej 4 mecze PTK – 4 zwycięstwa.

Co druga kwarta dużo … do tyłu.

Wszyscy w tym roku przegrywają z Sosnowcem, niestety my również. Aż 8 meczów tegorocznego sezonu sosnowiczanki wygrały różnicą większą od 40 pkt.  (między innymi z Poznaniem, Wodzisławiem Śląskim, Lesznem…) To jest ich sezon, nasz raczej nie. Po pierwszej kwarcie można było mieć nadzieję (25:22), ale po drugiej te nadzieje zmalały nieomal do 0 (25:8), trzecia kwarta to nawiązanie równożędnej walki (17:15), ale czwarta…(26:5)! – lepiej o niej zapomnieć.

Czytaj dalej Co druga kwarta dużo … do tyłu.

Zdjęcia, zdjęcia, zdjęcia…

Wstawiłam WSZYSTKIE zdjęcia robione w ostatnim czasie:

 • seniorek z meczu z Poznaniem – już folder ze zdjęciami jest dostepny – przepraszam za problemy.;
 • U-18 z meczu ze Skierniewicami;
 • U-14 OrtoMedSport z meczu z ŁKS Łódź;
 • U-14 Foto Ciesielski z meczu ze Skierniewicami;
 • ze sparingu U-18 z U-16,
 • z treningu różnych grup z p. M. Głaszcz.

Dogrywka w nowym roku!

Przegraliśmy …znów po dogrywce, szkoda, była wielka szansa.  Kibice zgodnie orzekli, że był to najładniejszy mecz sezonu (oczywiście w ich oczach), obfitował w dramatyczne sytuacje, widowiskowe bloki i przechwyty, koronkowo rozegrane akcje, skuteczną pogoń za przeciwnikiem, szybką wędrówkę piłki, ruch na boisku i co najważniejsze walkę o każdą piłkę i miejsce na boisku. Przeciwniczki postawiły poprzeczkę niezwykle wysoko, młode, doskonale dysponowane dziewczyny zagrały koncertowo. Oba zespoły nie ustrzegły się błędów i strat, ale w ostatecznym rozrachunku to poznanianki wywiozły 2 pkt. za zwycięstwo. Przypomnę, że w meczu poprzednim z tym zespołem przegraliśmy aż 36 pkt. (61:97), teraz o malutki włos byliśmy przed sprawieniem ogromnej niespodzianki. Czytaj dalej Dogrywka w nowym roku!