PTK „Cocomore” – Mistrzem Województwa!!! (zdjęcia – 100%)

W minioną sobotę w Ksawerowie odbył się finał A skrzatek, czyli U-11. Wystartowały 4 najlepsze zespoły województwa, a wśród nich nasze skrzatki pod wodzą p. Marioli Szymańskiej. W meczu półfinałowym pokonały ŁKS KK Łódź 69:50 (kwarty: 9:7, 28:11, 21:7, 11:25), a w finale po zaciętej walce o każy punkt i każdą piłkę zwyciężyły gospodynie turnieju koleżanki z Basket 4EVER Ksawerów 58:53 (kwarty 7:17, 16:10, 9:15, 26:11).  Zespół tworzyły: kapitan zespołu nr 10. Martyna Stępińska – 43 pkt. w turnieju w tym 3×3, nr 13. zdobywczyni 35 pkt. (1×3) Zuzanna Majchrzak, nr 20. Alicja Kołodziejczyk – 21 pkt., nr 19. Martyna Deremoniec – 9 pkt., nr 4. Nadia Gała – 6 pkt., Amelia Sobolewska – 5 pkt., nr 9. Karina Kopycka – 4 pkt., nr 2. Alicja Papuga i nr 17. Nina Grabarz po 2 pkt., bez zdobyczy punktowych, ale mają również znaczący wkład w sukces: nr 1. Hanna Bąk, nr 3. Zuzanna Grzelak, nr 7. Julia Bielik, nr 11. Weronika Szymczak, nr 15. Magdalena Olczak i nr 16. Zofia Sosińska.  Drugi nasz zespół w tej kategorii wiekowej podopieczne p. Marzeny Głaszcz PTK „Szok” ostatecznie zajął 8 miejsce oddając walkowerem walkę w finale „B”.W najbliższą niedzielę, tym razem „na własnych śmieciach” rozegrany zostanie turniej finałowy kategorii U-12.  Spotkają się 4 najwyżej sklasyfikowane zespoły w województwie po rundzie zasadniczej.