Czas na derby!

W derbach PTK Grot Lauer Pabianice – AZS Umed Widzew Łódź – lepsze Pabianice

Zaczęło się od przegranego rzutu sędziowskiego i braku celnego rzutu przez pierwszą minute meczu. Pierwsze prowadzenie, a zarazem pierwsze punkty w meczu dałta nam Magdalena Grzelak rzucając celnie 2 osobiste. Dalej były 2 remisy i 5 zman w prowadzeniu. Wszystko to działo się w pierwszej kwarcie wygranej przez nas 20:12 (+8). Druga kwarta zaczęła się od celnego rzutu za 3 pkt. Natalii Łopińskiej (asysta Natalia Danych). Wynik kwarty 16:19 (-3) ustaliła Martyna Boniecka, która rzuciła celnie za 3 pkt. (asysta Ewelina Gala). Na przerwę do sztni schodziliśmy przy wyniku 36:31 (+5). Po powrocie na boisko pierwsze 4 pkt. zdobyły łodzianki, my odpowiedzieliśmy celną „trójką” Eweliny Gali (asysta Magdaalena Grzelak), a dalej było kosz za kosz i  w efekcie nasze zwycięstwo w kwarcie 17:13 (+4).  Najskuteczniejsza w naszym wykonaniu była 4 kwarta, wygrana przez nas 22:14(+8). Ostatnie punkty dla naszego zespołu zdobyła Martyna Boniecka rzucając celnie za 3 pkt. (asysta Kamila Nawrocka), ale wynik meczu 75:58 (+17) ustaliła zawodniczka Widzewa. Teraz przed nami druga tura rozgrywek play-off. W pierwszym spotkaniu na własnej sali podejmować będziemy koleżanki z Gorzowa, które po rundzie zasadniczej zajęły 6 miejsce gromadząc na swoim koncie 26 pkt. za 8 zwycięstw i 10 porażek. Gramy do 2 zwycięstw. Gramy 27 lutego, 3 marca i ewentualne 3 spotkanie 10 marca.