Warszawa zdobyta!

Mecz wyjazdowy do Uniwersytetu Warszawskiego zakończył się naszym zwycięstwem. Wygraliśmy 3 kwarty, a jedną, ostatnią przegraliśmy 2 pkt.  Ciekawostką jest, że gospodynie w każdej kwarcie zdobywały po 15 pkt. (tylko w pierwszej rzuciły 16 oczek). Mecz zaczął się od wygranego rzutu sędziowskiego. Pierwsze punkty w meczu zdobyła Natalia Rosińska (asysta Natalia Łopińska) i wyszliśmy na prowadzenie, które w meczu zmieniało się 9 razy, zanotowaliśmy również 4 remisy. Wynik pierwszej kwarty na 16:21 ustaliła Natalia Łopińska rzucając celnie po własnym przechwycie piłki. Pierwsze punkty w drugiej kwarcie rzuciła Dominika Poleszak (asysta Natalia Danych), a wynik kwarty na 15:16 ustaliła zawodniczka gospodarza rzucając celnie 2 osobiste. Na przerwę schodziliśmy przy wyniku 31:37, mając w zapasie 6 pkt. Druga połowa rozpoczęła się od zdobycia 10 pkt. przez gospodynie (2×3+2×2). Pierwsze punkty dla naszego zespołu rzuciła dopiero po 5 min. gry Natalia Łopińska, ale następna seria 14 – punktowa naszego zespołu pozwoliła wyjść nam na prowadzenie i utrzymać je do gwizdka końcowego. Była to niesamowita seria złożona z 1 rzutu za 2 pkt. i AŻ 4 celnych rzutów za 3 pkt. (2×3+2 pkt. Natalia Danych i 2×3 Kaja Grygiel- asysty Natalia Łopińska, Kaja Grygiel i Natalia Rosińska). W 4 kwarcie gospodynie wzięły się „do roboty” i dogoniły nas na 4 pkt. (54:59), w odpowiedzi 2+2+1 pkt. Natalia Łopińska i 2×3 pkt. Kaja Grygiel i mieliśmy 13 pkt. przwagi. Wynik spotkania ustaliły gospodynie zdobywając 3+2 pkt. Pierwsze zwycięstwo w nowym zezonie stało się faktem.

Osiągnięcia indywidualne w meczu:

• Natalia Danych – 27 pkt. (4×3, 100% za 1) / 39,21 min. / 3 zbiórki w obronie / 3 asysty / 2 przechwyty / eval końcowy 18;
  • Kaja Grygiel – 17 pkt. (5×3, 100% za 1) / 24,41 min. / 7 zbiórek (3/4) / 1 asysta / 1 przechwyt / eval końcowy 21;