Było blisko…

Po 3 kwartach nasz zespół remisował z gospodyniami 35:35 i zanosiło się na wielką niespodziankę (gospodynie zajmowały 1 miejsce w tabeli, my 10). 4 kwarta zaczęła się od zdobycia w 2 minucie pierwszych punktów przez gospodynie, dalej była walka kosz za kosz (3 remisy).  Na 3 minuty przed gwizdkiem końcowym na tablicy widniał wynik 45:45, niestety seria 3+2 dała gospodyniom przewagę, którą powiększoną o 1 pkt. „dowiozły” do końca. Wynik spotkania na 49:54 ustaliła Kamila Cicha na 30 sek. przed gwizdkiem końcowym. Szkoda, było bardzo blisko.

Wykonaliśmy o 2 rzuty za 2 pkt. mniej od gospodyń, ale celnych mieliśmy o 5 mniej (my 15/44, gospodynie 25/46), zremisowaliśmy rzuty za 3 (3 do 3), wygraliśmy rzuty „osobiste” 10 do 5 (mieliśmy 100% skuteczność, a wykonywały je dwie zawodniczki – Joanna Szałecka i Magdalena Grzelak), przegraliśmy zbiórki piłki 32 do 42, przegraliśmy asysty 7 do 13,  wygraliśmy straty 8 do 13 i przechwyty 7 do 4, przegraliśmy blok 0 do 3.  Jak widać mogło być bardzo różnie, przy odrobinie szczęścia to my mogliśmy wygrać. Osiągnięcia indywidualne:

• Magdalena Grzelak – 23 pkt. (1×3-100%, 100% za 1 pkt. 8/8) / 40 min./ 18 zbiórek (5/13) / 1 asysta / 1 przechwyt / eval końcowy 36;
  • Natalia Danych – 11 pkt. (1×3) / 33,07 min. / 4 zbiórki (1/3) / 3 asysty / 1 przechwyt / eval końcowy 6;
  • Joanna Szałecka – 9 pkt. (1×3, 100% za 1 pkt.) / 40 min. / 4 zbiórki w obronie / 1 asysta / 1 przechwyt / eval końcowy 8;