Było nieźle – czekamy na lepiej.

Niedzielny mecz z dużo wyżej sklasyfikowanym zespołem wyglądał całkiem nieźle, chociaż początek był druzgoczący.  Zaczęło się od przegranego rzutu sędziowskiego, ale nic w tym dziwnego przeciwniczka Magdy ma równo 10 cm. wzrostu więcej. Widać tę różnicę było w całym meczu głównie w sytuacjach podkoszowych, aż 14 piłek padło jej łupem (8 zbiórek w ataku 6 w obronie). Nasza Magdalena Grzelak wcale nie była dużo gorsza, zebrała 10 piłek (3/7). Po wygranym rzucie sędziowskim pierwsze punkty w meczu i to niestety aż 7 zdobyły przeciwniczki, my odpowiedzieliśmy 2 pkt. Joanny Twardowskiej, a pierwszą z 6 asyst (najwięcej z obu zespołów) zanotowała Magdalena Grzelak.

Nasze dziewczyny otrząsnęły się i zaczęły systematycznie punktować, zanotowały wtedy najwyższą serię punktową, zdobycie 9 pkt.  (dwoma celnymi rzutami osobistymi rozpoczęła te serię Magdalena Grzelak, 5 pkt. dołożyła Joanna Twardowska i 2 pkt. Michalina Michalak). Na tablicy wyświetlił się wynik 15:18, ale ostatnie słowo w tej kwarcie należało do przyjezdnych i ostatecznie kwartę przegraliśmy 5 pkt. Drugą kwartę otworzyła Joanna Twardowska (asysta Magdalena Grzelak), 3 pkt. dołożyła Joanna Szałecka (asysta Joanna Twardowska) i po przechwycie  Magdaleny Grzelak i asyście Joanny Szałeckiej celnie rzuciła Joanna Twardowska i…mieliśmy do odrobienia tylko 2 pkt. (22;24), niestety 2 celne trójki gości pozwoliły odskoczyć wynikowi.  Wynik pierwszej połowy ustaliła Patrycja Kirsz rucając celnie po podaniu Magdaleny Grzelak i na przerwę do szatni schodzilimy mając do odrobienia 7 pkt. (28:35). Drugą połowę rozpoczęliśmy przechwytem Joanny Twardowskiej, asystą Magdaleny Grzelak i 2 pkt. Kamili Cichej. Dalej było dużo gorzej, dość powiedzieć, że przez prawie 6 minut nasze dziewczyny nie mogły zdobyć żadnego punktu, punktowały natomiast przeciwniczki zdobywając 7 pkt. i powiększyły swoją przewagę do 12 pkt. (30 : 42). Czwarta kwarta to zmienna walka, raz punktowały sosnowiczanki, a za chwilę pabianiczanki. Kwartę wygraliśmy 12:10, ale mecz niestety przegralismy 10 pkt.  a to dzięki przechwytowi Patrcji Kirsz, dobremu podaniu Weroniki Dolewy i celnemu rzutowi Katarzyny Pęciny. Wszystkie elementy statystyczne mogą być porównywalne, wyraźnie przegraliśmy tylko zbiórki piłki 31 (9/22) do 43 (16/27), wygraliśmy rzuty osobiste 10/11 (90,9% skuteczności, a rzucały je tylko dwie zawodniczki: Magdalena Grzelak i Joanna Twardowska) do 9/15 (rzuty wykonywało 6 zawodniczek). Rzuty za 2 pkt. 15/36 (42% skuteczności) do 19/41 (46%), rzuty za 3 pkt. 2/17 do 3/15, asysty 16 do 17, straty 23 do 26, przechwyty 10 do 13 i bloki 2 do 2.  Oba zespoły zdobyły po 20 pkt. ze strat przeciwnika, róznica widoczna była w tzw. punktach drugiej szansy czyli tzw. „dobitki” my 0 sosnowiczanki 12! (najwyższa zawodniczka z Sosnowca to 195 cm. wzrostu, z Pabianic 185 cm.!!!). Nasze akcje niepotrzebnie czasami były wstrzymywane, zamiast wykorzystać atuty ataku szybkiego, w  tym elemencie my zdobyliśmy 8 pkt. przeciwniczki 17.  Na 12 zgłoszonych w protokole zawodniczek trener pozwolił na boisku zaistnieć 10. Całe 40 min. zagrała Magdalena Grzelak (jako jedyna z obu zespołów),  Joanna Twardowska 36 min., Joanna Szałecka 34 min. U przeciwniczek najwięcej czasu na boisku spędziła najwyższa zawodniczka Weronika Telenga (zdobywczyni 10 pkt.), a Aleksandra Dziwińska 26 min. (8 pkt.). Po 9 zawodniczek z każdego zespołu zdobyło dla „swoich” punkty.  Najczęściej faulowaną zawodniczką na boisku była Magdalena Grzelak – 9 razy (rzucała 7osobistych). Osiągnięcia Indywidualne: