Pierwsza wygrana!

Wygraliśmy, chociaż początek meczu solidnie zaspaliśmy. Pierwsze punkty w meczu zdobyły przyjezdne i to od razu 3 pkt., za chwilę dorzuciły za 2 i na tablicy po minucie gry widniał wynik 0:5. Pierwsze punkty dla naszego zespołu zdobyła Patrycja Kirsz rzucając celnie po wcześniejszym przechwycie piłki, w odpowiedzi 4 pkt. gości i 2:9 na tablicy.  Pierwsze prowadzenie w meczu dała nam Magdalena Grzelak na 2 minuty przed końcem kwarty rzucając celnie za 3 pkt. (asysta Natalia Danych). Odpowiedź była natychmiastowa i mieliśmy pierwszy z 5 remisów.  Drugie prowadzenie wywalczyła Joanna Twardowska (asysta Katarzyna Szymańska), niestety wynik kwarty na 18:18 ustaliła zawodniczka gości.

Drugą kwartę celnym rzutem za 2 otworzyła Magdalena Grzelak (asysta Joanna Szałecka) i na blisko 30 sek. odzyskaliśmy prowadzenie, niestety reakcja wodzisławianek była natychmiastowa i mieliśmy remis, a chwilę później wyszły na prowadzenie.  Najwyższa seria punktowa gości miała miejsce w drugiej połowie kwarty, kiedy to zdobyły 9 pkt.  i doprowadziły do wyniku 22:31.  Do końca pierwszej połowy udało się nam odrobić 5 pkt. (Natalia Danych  2 pkt. z podania Magdaleny Grzelak i Magdalena Grzelak 3 pkt. – asysta Joanna Szałecka).  Do szatni schodziliśmy przy wyniku 28:33 mając do odrobienia 5 oczek.  Po powrocie do gry my zaliczyliśmy 15 punktową serię. Rozpoczęła ją Magdalena Grzelak celną 3 (asysta Joanna Twardowska), na prowadzenie (którego nie oddaliśmy do gwizdka końcowego) wyszliśmy po celnym rzucie Natalii Danych (asysta Joanna Twardowska), serię zakończyliśmy punktami Patrycji Kirsz (asysta Natalia Danych). Wynik 3 kwarty ustaliła Katarzyna Szymańska rzucając dwa razy celnie za 3 pkt. (asysty Joanna Szałecka) Kwartę wygraliśmy 29:14, jak się później okazało była to kluczowa kwarta dająca nam zwycięstwo w całym spotkaniu. Wynik całego meczu na 66:58 ustaliła Magdalena Grzelak rzucając celnie osobistego na 7 sek. przed końcem meczu i… pierwsza wygrana stała się faktem. Był to niezły prezent imieninowy dla p. Sylwii Wlaźlak, która powróciła na stanowisko trenera pierwszego zespołu.  Pani trener miała do dyspozycji 11 zawodniczek, na boisku wystąpiło 7 (3 zagrały po pełne 40 minut).

Osiągnięcia indywidualne”

• Natalia Danych – 25 pkt. (2×3) / 40,00 min. / 4 zbiórki (2/2) / 4 asysty / 6 przechwytów / +/- 8 / eval końcowy 21;
  • Magdalena Grzelak – 20 pkt. (3×3) / 40,00 min. / 9 zbiórek w obronie / 1 asysta / 1 przechwyt / +/- 8 / eval końcowy 17;
  • Katarzyna Szymańska – 8 pkt. (2×3) / 27,03 min. / 3 zbiórki (1/2) / 1 asysta / 2 przechwyty / 1 blok / +/- 10 / eval końcowy 4;
  • Patrycja Kirsz – 7 pkt. (1×3 – 100%) / 12,57 min. / 1 zbiórka w ataku / 1 asysta / 1 przechwyt / +/- -2 / eval końcowy 8;