Mecz o pietruszkę.

Mecz zupełnie nic nie zmieniający, co nie zmienia faktu, że niestety przegrany, a o jego przebiegu wiele mówią fakty.  Zaczęło się od wygranego rzutu sędziowskiego, ale pierwsze punkty w meczu zdobyli goście. W odpowiedzi rozgrywająca 250 mecz w barwach Pabianic Joanna Twardowska (asysta Natalia Danych) i remis 2:2. chwilę później powtórka sytuacji  2 pkt. przeciwniczek i 2 pkt. Joanny Twardowskiej (asysta Natalia Danych),  remis 4:4 , 2 pkt. przeciwniczek i 2 pkt. Magdaleny Grzelak ze skutecznej dobitki i remis 6:6… Ostatnie 2 minuty kwarty należały do gości, zdobyły 3 pkt., nam nie udało się zdobyć ani jednego. Druga kwarta zaczęła się od 2 pkt. Natali Danych (asysta Joanna Twardowska), dalej 5 pkt. gości w odpowiedzi  nasze 7 pkt. (Joanna Szałecka 2 pkt. , Magdalena Grzelak 5 pkt. – 2 asysty Joanny Szałeckiej) i wyszliśmy na prowadzenie., które straciliśmy po dalszych 2 min. gry, a to za sprawą  celnego rzutu za 3 pkt. Po przerwie to my zaczęliśmy od celnego rzutu za 3 pkt. Natali Danych (asysta Magdalena Grzelak) i za 2 pkt. (asysta Joanna Twardowska), 2 pkt. dorzuciła Magdalena Grzelak (asysta Joanna Szałecka)  i prowadziliśmy 6 pkt. (41:35), wydawało się, że mamy mecz pod kątrolą, nic badziej mylnego. Wystarczyła chwila nieuwagi i dwie celne trójki (z rzędu) zawodniczki gości i nasza przewaga zmalała do 2 oczek.  Końcówka kwarty to niestety ponownie dwie celne trójki jednej, ale innej zawodniczki przeciwnika.  Ostatni celny rzut  należał do Patrycji Kirsz (asysta Magdalena Grzelak) i mieliśmy 1 oczko przewagi. Ostatnią część spotkania otworzyła Magdalena Grzelak (asysta Natalia Danych), a dalej było różnie. One 4 pkt., my 2 pkt. (Daria Kowalczyk – asysta powracającej na boisko Joanny Twardowskiej),  one 4 pkt. my 2 pkt. (Joanna Twardowska – asysta Magdalena Grzelak). Następne 2 minuty ostatniej kwarty to walka kosz za kosz, ale 3 minuty przed gwizdkiem końcowym oba zespoły „popisały się” szeregiem nieskutecznych akcji, fauli i błędów. Przez cały ten czas utrzymywała się 1 pkt. przewaga gości, niestety na 10 sek. przed końcem po faulu naszej zawodniczki oba rzuty osobiste wykorzystała najskuteczniejsza zawodniczka na boisku (zdobywczyni 23 pkt.) i mecz zakończył się wynikiem 66:69.  Prowadzenie zmieniało się aż 17 razy, zanotowano 12 remisów, prowadziliśmy przez prawie 20 minut, goście przez 15 minut, nasze najwyższe prowadzenie to 6 pkt. (41:35), przeciwniczek 3 pkt. (6:9),  najwyższa seria punktowa to 7 oczek (27:23) Pabianic i 8 oczek (43:46) Leszna. Punkty z gry my 26/61 – 42,6% skuteczności, przeciwniczki 25/68 – 36,8% skuteczności. Punkty z rzutów osobistych to 11/13 (84,6%) Pabianic, 13/18 (72,2%) Leszna, zbiórki 42 do 39, asysty 22 do 13, przechwyty 8 do 10, bloki 4 do 2. Niestety wyraźnie przegranym elementem były rzuty za 3 pkt. My 3/15 goście 6/25 i tu należy upatrywać źródła przegranej.