Lider na tarczy!

To był bardzo ładny i widowiskowy mecz, obfitował we wszystko co lubi kibic – walkę o każdą piłkę, koronkowo przeprowadzone akcje (w obu zespołach), efektowne rzuty za 3 pkt., przechwyty, straty… Wystarczy powiedzieć, że prowadzenie zmieniało się 10 razy, zanotowaliśmy 4 remisy, sosnowiczanki prowadziły 10,50 min., my 27,09 min., wygraliśmy 3 kwarty, a jedną przegraliśmy. Wygraliśmy i to znacznie zbiórki piłki 46:32, chociaż pierwsza połowa na to nie wskazywała (16:18).  Punkty uzyskane ze strat to 18:17, punkty w tzw.”pomalowanym” 34:34, drugiej szansy (dobitki) 7:2, z ataku szybkiego 18:26 i punkty z ławki 23:8. Zaczęło się kiepsko, bo od celnej „trójki” i „dwójki” sosnowiczanek, dla nas pierwsze punkty rzuciła Katarzyna Szymańska  (dwa celne osobiste).  Przegrywaliśmy blisko 3 min., kiedy to zanotowaliśmy pierwszy remis (po punktach Magdaleny Grzelak, Katarzyny Szymańskiej za 3 i Natalii Danych za 3).  Pierwsze nasze prowadzenie w meczu wywalczyła Magdalena Grzelak rzucając celnie po indywidualnej akcji i wcześniejszym przechwycie piłki.  Pierwsza kwarta zakończyła się naszym 1 pkt. zwycięstwem 23 : 22, a 12 pkt. zdobyła sama Katarzyna Szymańska (2×3, 100% za 1 i 100% za 2).  Mimo takiego wyniku to w pierwszej kwarcie zanotowaliśmy najwyższą serię punktową – zdobycie 15 pkt. z rzędu, ale nasze błędy i rozprężenie pozwoliło gościom nadrobić straty. Druga kwarta była w naszym wykonaniu dużo gorsza, bo przegrana 14 :23 co spowodowało, że do szatni na przerwę schodziliśmy przy wyniku 37 : 45. Drugą połowę meczu rozpoczęliśmy mając do odrobienia 8 pkt. , a odrabianie otworzyła akcją 2+1 Natalia Danych (asysta Weronika Telenga). Przez pierwsze 5 min. drugiej połowy odrobiliśmy straty, a remis 53:53  i prowadzenie dała nam rzucając swoje pierwsze ( 6 pkt.) punkty w meczu Weronika Telenga (asysta Aleksandra Dziwińska i 2X Katarzyna Szymańska),  jak okazało się później było to prowadzenie, którego nie oddaliśmy do samego końca.  Wynik meczu ustaliły Natalia Danych i Magdalena Grzelak celnymi rzutami osobistymi.

• Martyna Boniecka – 2 pkt. / 4,36 min. / 1 zbiórka w ataku / 1 asysta / eval końcowy -1;
  • w zespole były jeszcze: Julia Serednicka i Julia Syrewicz.

W tym tygodniu pauzujemy, bo mecz rozegraliśmy awansem, za 2 tygodnie rozpoczyna się runda odgrywkowa, a my jedziemy do Poznania, później znów pauzujemy i w ostatniej kolejce w tym roku gramy na wyjeździe w Aleksandrowie Łódzkim.  Nowy rok przywitamy pauzą i wyjazdem do Poznania. Na własnym parkiecie zagramy dopiero 25 stycznia, ale już dzisiaj zapraszamy na to spotkanie.