Mamy zwycięstwo!

W derbach regionu Pabianice lepsze, wygraliśmy 62:53 (+9), kwarty 1) 23:17 (+6), 2) 11:15 (-4), 3) 17:8 (+9), 4) 11:13 (-2).   Zaczęło się od wygranego rzutu sędziowskiego i 2 pkt. Eweliny Gali, po blisko 2 min. gry gospodynie doprowadziły do pierwszego z trzech remisów. Nasza odpowiedź była natychmiastowa i 2 pkt. Magdaleny Grzelak (asysta Ewelina Gala), na prowadzenie wyszliśmy w 4 min. 1 kwarty po rzucie Natalii Danych (asysta Aleksandra Dziwińska). Prowadzilismy do 4 min. 2 kwarty – kiedy to straciliśmy prowadzenie na 5 minut. Jeszcze przed gwizdkiem na przerwę odzyskaliśmy prowadzenie dzięki Magdalenie Grzelak (remis 32:32) po celnych osobistych i celnym rzucie Aleksandry Lorenc (asysta Magdalena Grzelak), a jak się później okazało nie oddalismy prowadzenia aż do gwizdka końcowego. Na przerwę schodziliśmy mając 2 pkt. w zapasie. Drugą połowę otworzyła Natalia Danych rzucając celnie za 3 pkt. (asysta Natalia Łopińska). Dalej w kwarcie było tylko lepiej, dość powiedzieć, że przed ostatnią kwartą mieliśmy 11 pkt. przewagi. Początek ostatniej odsłony meczu należał do gospodyń, które zdobyły 10 pkt. z rzędu i dogoniły nas na 1 pkt. (50:51), odetchnęliśmy po celnym rzucie Magdaleny Grzelak (asysta Aleksandra Dziwińska) , a więcej spokoju podarowały nam Natalia Danych i Ewelina Gala (asysta Aleksandra Dziwińska). Wynik spotkania ustaliła na 2 min. przed końcem meczu Ewelina Gala i … ósme zwycięstwo stało się faktem. Gospodynie okazały się lepsze w rzutach za 1 pkt. (9/16, my 5/12) i w zbiórkach piłki z tablicy (49 do 39), we wszystkich pozostałych elementach statystycznych byliśmy lepsi. Oglądałam mecz za pośrednictwem prowadzonej transmisji w internecie (jakość transmisji była fatalna, ale mimo to jestem zadowolona, że mogłam śledzić mecz)… może nasze władze klubu mogłyby również transmitować nasze mecze…!!! do następnego meczu pozostał cały tydzień, dość czasu aby zorganizować transmisję!!!

• Natalia Łopińska – 1 pkt. / 27,36 pkt. / 3 zbiórki w obronie / 4 asysty / 3 przechwyty / eval końcowy 2;
  • w zespole były jeszcze : Roksana Rózga i Natalia Rosińska.

Za tydzień, czyli w niedzielę o godz. 14,30 podejmować na włsnych „śmieciach” będziemy zespół z Gorzowa Wlkp. – zaczyna się runda odgrywkowa. Pierwszy mecz z tym zespołem zakończył się naszym zwycięstwem 83:76 (+7). Nasze niedzielne przeciwniczki zajmują po 9 spotkaniach 5 miejsce w tabeli gr. A i mają na swoim koncie 13 pkt. za 4 zwycięstwa i 5 porażek.