Zwycięstwo!!!

Mecz 2 kolejki wygrywamy 2 pkt.  67:69. Kwarty 1) 22 : 21 (-1)  2) 18:18, 3) 15:15,  4) 12:15 (+3).

Prowadzenie w meczu zmieniało się aż 13 razy, a 10 razy na tablicy wyników widniał remis. Pierwsze punkty w meczu zdobyła Magdalena Grzelak rzucając celnie dwa rzuty osobiste, było to blisko 2 minuty po rozpoczęciu meczu. W połowie pierwszej kwarty gospodynie wyszły na prowadzenie 11:6, lecz półtorej minuty później po pięciu punktach Natalii Łopińskiej i „trójce” Schmidt Agapit przegrywał 13:14. Pod koniec pierwszej kwarty rzutem za trzy na 19:19 wyrównała Natalia Danych, 14 sekund później to olsztynianki popisały się celną „trójką”. I tak wyglądał ten mecz. Nawet, gdy w drugiej kwarcie udało nam się „odskoczyć” na cztery punkty – 30:34 po rzucie Danych, po chwili na tablicy już widniał remis 35:35. Na przerwę schodziliśmy mając do odrobienia 1 pkt. (40:39). Po zmianie stron pierwsze i ostatnie punkty w 3 kwarcie zdobyły gospodymie (oba rzuty za za 3 pkt. wykonała ta sama zawodniczka) …przegrywaliśmy 1 pkt. (55:54).

A w ostatniej kwarcie pierwsze punkty rzuciła Pola Kaźmierczak (asysta Natalia Łopińska), a wynik spotkania ustaliła Roksana Schmidt rzucając „trójkę”  na 2 ,18 min. do końca kwarty dając nam remis 67:67. Ta sama zawodniczka po przechwycie piłki była faulowana i rzucając celnie 2 „osobiste” dała naszemu zespołowi zdycięstwo, gdyż do końca spotkania mimo wielu prób obu zespołom nie udało się zdobyć punktów. Drugie zwycięstwo stało się faktem.

• Patrycja Kirsz – 2 pkt. (100% za 2) / 5,23 min. / 1 asysta / eval końcowy 2;
  • w zespole były jeszcze: Natalia Janitzka i Aleksandra Rok.

Zapraszamy w sobotę na halę powiatową na godz. 16,00 na mecz z AZS Szkoła Gortata Politechnika Gdańsk, zespołem, który ma na swoim koncie również 2 zwycięstwa (z Uniwersytetem Warszawskim i Uniwersytetem Gdańskim) – zapowiada się zacięte spotkanie.