4 mecze PTK – 4 zwycięstwa.

Cztery zwycięstwa w 4 meczach w sobotę i niedzielę, w tym to niezwykle ważne – seniorki wygrały z Głuchołazami. Wystartowały rozgrywki U-11 i U-12, oba mecze wygraliśmy i to bardzo wysoko, zwycięstwo na swoim koncie zanotowały również U-18. Podopieczne p. Sylwii Wlaźlak wygrały na własnym parkiecie z Widzewem Łódź 78:68. Był to ostatni mecz „na własnych śmieciach”, teraz pozostały do końca rozgrywek tegorocznych dwa mecze wyjazdowe. Bardzo ważne zwycięstwo na swoim koncie zanotowały również seniorki. Zwyciężyły 75:59 zajmujące 3 miejsce w tabeli MUKS Chrobry Basket Głuchołazy (kwarty: 17:14, 19:8, 21:21, 18:16). Prawidłowość im dłużej przebywasz na boisku, tym więcej możesz osiągnąc sprawdziła się i w tym meczu. Pełne 40 min. zagrała Natalia Danych i…rzuciła 22 pkt., Katarzyna Szymańska zdobywczyni 18 pkt. grała prawie 37 min., pozostałe zawodniczki spędziły na boisku różne okresy czasu. Przewaga wzrostu była po stronie gości, które w swoim składzie miały dwie zawodniczi ze wzrostem powyżej 190 cm. (w nas najwyższe liczą 185 cm.) Różnica ta była szczególnie widoczna pod tablicami, przegraliśmy zbiórki piłki 37 : 43, przegraliśmy również rzuty za 2 pkt. 18:21, przegraliśmy bloki 2:3. Pozostałe elementy statystyczne wygraliśmy.  Można pokusić się o stwierdzenie, że goście przegrali mecz  popełniając 24 faule, za które sędziowie podyktowali 29 rzutów osobistych (wpadło 24), my faulowaliśmy 14 razy, za które podyktowano 10 rzutów osobistych (wpadło 8), jak łatwo policzyć w tym elemencie „nadrobiliśmy” 16 pkt… i właśnie tyloma wygraliśmy mecz.

Zaczęło się od 4 pkt. gości, dla nas pierwsze punkty zdobyła Natalia Danych rzucając celnie dwa „osobiste”. Jedyny remis w meczu 7:7 wywalczyła Katarzyna Szymańska rzucając za 3 pkt. (asysta Natalia Danych). Prowadzenie w meczu wywalczyła Joanna Twardowska rzucając celnie po podaniu Katarzyny Szymańskiej (prowadzenia owego nie oddaliśmy aż do gwizdka końcowego). Pierwsza kwarta to popis skutecznej współpracy wszystkich zawodniczek zarówno w obronie, jak i w ataku. Ze 100% skutecznością (4/4) rzucała Joanna Twardowska (asysty Katarzyna Szymańska 2 razy, Joanna Szałecka i Daria Kowalczyk), Natalia Danych 100% skuteczność zanotowała w rzutach osobistych (4/4), a Katarzyna Szymańska 100% skutecznością pochwalić się może w rzutach za 2 pkt. (asysta Joanna Twardowska) i za 3 pkt.

Po powrocie na boisko w drugiej kwarcie trenerka wprowadziła do gry nowe zawodniczki. Pierwsze punkty dla nas z rzutów osobistych zdobyła Daria Kowalczyk. Po celnym rzucie Natalii Danych (asysta Katarzyna Szymańska) prze blisko 3 minuty obu zespołom nie udało się wypracować skutecznej akcji. Niemoc ową przełamała Katarzyna Szymańska zdobywając 2 pkt. po własnym przechwycie piłki. W identycznej sytuacji Katarzyna Szymańska zdobyła dla nas ostatnie punkty w pierwszej połowie, ale wynik połowy 36:22 ustaliła zawodniczka gości.

Drugą połowę meczu celnym rzutem za 2 pkt. (asysta Joanna Szałecka) otworzyła powracająca na boisko Joanna Twardowska i nasza przewaga wzrosła do 14 pkt.  Cała kwarta to wyrównana walka obu zespołów zakończona celnym rzutem osobistym Magdaleny Grzelak (21:21).  Druga kwarta to 100% skuteczności w rzutach osobistych (2/2) Darii Kowalczyk, Martyny Bonieckiej i Magdaleny Grzelak., oraz w rzucie za 2 pkt. Kamili Cichej (1/1) asysta Magdalena Grzelak.

Pierwsze punkty w 4 kwarcie zdobyła dla nas Daria Kowalczyk (asysta Magdalena Grzelak), dwa punkty z rzutów osobistych dorzuciła Katarzyna Szymańska i na tablicy zanotowaliśmy najwyższe nasze prowadzenie w meczu.  61:43 (prowadzenie 18 pkt.). Wynik meczu ustaliła zawodniczka Głuchołaz i …nasze zasłużone zwycięstwo stało się faktem.

Osiągnięcia indywidualne:

• Natalia Danych – 22 pkt. (3×3, 100% za 1 pkt.) / 40 min. 4 zbiórki (2/2) / 2 asysty / 3 przechwyty / eval końcowy 22;
  • Katarzyna Szymańska – 18 pkt. (1×3) / 36,37 min. / 6 zbiórek (1/5) / 7 asyst / 9 przechwytów / eval końcowy 30;