Ważna wygrana!

Wyjazdowy mecz 17 kolejki do Wodzisławia Śląskiego zakończył się naszą wygraną i to jest najważniejsza wiadomość. Był to jedyny mecz 17 kolejki w naszej grupie rozegrany w terminie, pozostałe spotkania zostały poprzenoszone na inne terminy. Mecz rozpoczął się od faulu na naszej zawodniczce, a Magdalena Grzelak rzucając celnie 1 osobisty dała nam prowadzenie w meczu.  W całym spotkaniu prowadzenie zmieniało się 3 razy, ale to my prowadziliśmy przez ponad 38 minut (gospodynie tylko przez 24 sekundy).Jedyne prowadzenie w meczu wodzisławianek miało miejsce po minucie gry w pierwszej kwarcie, kiedy to 2 pkt. zdobyła ich kapitan zespołu.  Nasza kapitan zespołu Magdalena Grzelak postanowiła natychmiast to zmienić i po własnym niecelnym rzucie zebrała piłkę i skutecznie ją dobiła dając nam ponownie prowadzenie w spotkaniu.  Remis 3:3 gospodynie wywalczyły rzucając celnie jeden osobisty. W całym spotkaniu sędziowie podyktowali im 16 rzutów osobistych z czego do kosza wpadło 4!!!, delikanie mówiąc nie miały dnia w tym elemencie gry (szczęśliwie oczywiście dla nas). Nasze zawodniczki rzucały 13 razy trafiająć 10.  Prowadzenie w meczu odzyskaliśmy za sprawą Katarzyny Szymańskiej i nie oddaliśmy go (oprócz małego nerwowego epizodu w drugiej kwarcie , kiedy to na tablicy wyświetlił się remis 23:23) do gwizdka końcowego. W 4 minucie kwarty nasza pani trener okrutnie się zdenerwowała (nawiasem mówiąc nie tylko ona) kiedy to sędziowie „dopatrzyli się” kolejnego faulu naszego zespołu i odgwizdali…3 przewinienie Joanny Twardowskiej.  Do końca kwarty trwała walka kosz za kosz, wynik tej części gry 12:16 ustaliły gospodynie.  Drugą kwartę otworzyły gospodynie, a po celnym rzucie za 3 pkt. Natalii Danych (asysta Joanna Szałecka) w 3 minucie kwarty zanotowały swoją najwyższą serię punktową zdobywając 7 pkt. z rzędu i doprowadzając do drugiego (i ostatniego) remisu. Prowadzenie naszego zespołu stało się faktem po celnym rzucie osobistym Natalii Danych zaliczonym jako faul techniczny (jest tylko jeden rzut osobisty) i umocnieniu nas na prowadzeniu po celnym rzucie Joannt Twardowskiej. Zrobiło się trochę mniej nerwowo, a jeszcze mniej po celnym rzucie za 3 powracającej na boisko Joanny Szałeckiej (asysta Joanna Twardowska).  Wynik kwarty 13:15 i pierwszej połowy meczu ustaliła Joanna Twardowska zdobywając 2 pkt. po podaniu Magdaleny Grzelak. Do końca kwarty obu zespołom nie udało się wypracować skutecznej akcji. Na przewrę do szatni schodziliśmy przy wyniku 25:31 mając 6 pkt. przewagi. Drugą połowe otworzyły gospodynie, ale nasza odpowiedź była natychmiastowa – 3 pkt. Joanny Szałeckiej (asysta Joanna Twardowska), później przez 2 i pół minuty oba zespoły nie mogły zdobyć punktów. Niemoc ową  pierwsze przełamały gospodynie zdobywając 5 pkt. z rzędu. U nas niemoc rzutową pierwsza przełamała Natalia Danych zdobywając 2 pkt.  Kwarta zakończyła się naszą przegraną, a jej wynik na 13:10 ustaliła Patrycja Kirsz rzucając celnie 2 rzuty osobiste.  Początek ostatniej kwarty przez blisko 3 i pół minuty obfitował  po obu stronach boiska w niecelne rzuty, straty i błędy. W efekcie oba zespołu nie zdobyły żadnego punktu. Pierwsze punkty w kwarcie rzuciła Daria Kowalczyk  z rzutów osobistych i rozpoczynając naszą najwyższą serię punktową – zdobycie 10 pkt. bez skutecznej odpowiedzi gospodyń. Swoje punkciki do tej puli dołożyły: Magdalena Grzelak za 2×3 pkt.  i Patrycja Kirsz (wszystkie 3 asysty Joanna Szałecka).  Nasza rozgrywająca rzuciła również ostatnie punkty w meczu (asysta Patrycja Kirsz) ustalając jego wynik na 44:54, a wynik kwarty na 6:13.

Ciekawostką jest to, że oba zespoły z gry trafiły po 19 rzutów, ale my byliśmy lepsi w rzutach za 3 pkt. (6:2) i lepsi w rzutach za 1 pkt. (4/10). Przegraliśmy zbiórki (49/47), przechwyty (9/7) i bloki (5/2), ale wygraliśmy asysty (10/11), i straty (22/17) .

Osiągnięcia indywidualne:

  • Magdalena Grzelak – 15 pkt. (2×3 pkt.) / 40 min. / 17 zbiórek (3/14) / 1 asysta / 1 przechwyt / 1 blok / eval końcowy 20;
  • Natalia Danych – 13 pkt. (2×3 pkt., 100% za 1 pkt.) / 34,40 min. / 2 zbiórki w obronie / 3 przechwyty / eval końcowy 6;
  • Joanna Szałecka – 9 pkt. (2×3 pkt.) / 30,47 min. / 2 zbiórki w obronie / 6 asyst / eval końcowy 8;
  • Patrycja Kirsz – 5 pkt. / 11,41 min. / 2 zbiórki w obronie / 1 asysta / 1 przechwyt / eval końcowy 2;
  • Joanna Twardowska – 4 pkt. / 21,56 min. / 5 zbiórek (2/3) / 2 asysty / eval końcowy 7;
  • Katarzyna Szymańska – 4 pkt. / 16,17 min. / 1 zbiórka w obronie / eval końcowy 3;
  • Kamila Cicha – 2 pkt. 18,04 min. / 6 zbiórek (3/3) / 1 przechwyt / eval końcowy 6;
  • Daria Kowalczyk – 2 pkt. (100% za 1 pkt.) / 22,09 min. / 3 zbiórki w obronie / 1 asysta / 1 przechwyt / eval końcowy -1;
  • Martyna Boniecka – 0 pkt. / 4,26 min. / eval końcowy -4;
  • w zespole była jeszcze Dominika Szczygieł.

Są już pierwsze zdjęcia, a tradycyjnie będzie ich dużo więcej – zapraszam.